Téměř neobydlený tropický ráj v Tichém oceánu

Pitcairnovy ostrovy (anglicky Pitcairn Islands) se skládají celkem ze čtyř ostrovů. Podle velikosti jsou to Henderson (skalnatý korálový ostrov), Pitcairn (jediný obydlený ostrov s úrodnou půdou a pramenitou vodou) a Ducie a Oeno (atoly s velmi malou nadmořskou výškou). Všechny ostrovy se nachází na jihu Tichého oceánu a od nejbližší civilizace je dělí přes dva tisíce kilometrů. Oficiálně jsou ostrovy zámořským územím Velké Británie a dohromady mají rozlohu 47 km2.

My se zaměříme na Pitcairn, ostrov velký 4,6 km2, kde žije pouhých 49 obyvatel. I přes svou rozlohu je Pitcairn rájem, který ukrývá nádhernou flóru a faunu. Je to místo, které přitahuje lidi se srdcem dobrodruha a objevitele, kteří hledají neobjevené. Jen při poslední návštěvě vědců zde bylo objeveno 90 nových živočichů.

Víza
14 dní zdarma
Turistická víza získáš po připlutí na Pitcairnovy ostrovy.
Hlavní sezóna
celoročně
Nejvíce prší v červenci, teplota a vlhkost je však podobná po celý rok.
Letenky od
100 000 Kč
Letenka na Tahiti cca 35 tisíc + loď cca 90 tisíc. Akční letenky na Pitcairnovy ostrovy
Průvodce pro tebe napsal Zuzana Pospíšilová

Praktické tipy před cestou na Pitcairnovy ostrovy

Pitcairn
Co dělat na Pitcairnovo ostrovech

Co dělat na Pitcairnovo ostrovech a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Pitcairnovy ostrovy.

Počasí na Pitcairnovo ostrovech

Přehledně o počasí na Pitcairnovo ostrovech a teploty během roku. Kdy jet na Pitcairnovy ostrovy na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dopravovat
Doprava na Pitcairnovo ostrovech

Jak se dopravovat a cestovat na Pitcairnovo ostrovech? Cestování na Pitcairnovo ostrovech letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Měna, kurz a ceny
Peníze a ceny na Pitcairnovo ostrovech

Čím platit na Pitcairnovo ostrovech a jaké jsou ceny? Místní měna je Australský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Pitcairnovo ostrovech?
Aktuální kurz 1 $ = 16.41 Kč

Co ochutnat
Jídlo na Pitcairnovo ostrovech

Co ochutnat na Pitcairnovo ostrovech a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Pitcairnovo ostrovech a kde se stravovat.

Historie a kultura
Kultura a lidé na Pitcairnovo ostrovech

Jak se mluví na Pitcairnovo ostrovech? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Pitcairnovy ostrovy a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost na Pitcairnovo ostrovech

Je Pitcairnovy ostrovy bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Pitcairnovo ostrovech + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza na Pitcairnovy ostrovy

Je potřeba vízum a pas na Pitcairnovy ostrovy? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Pitcairnovy ostrovy?

Další průvodce na Pitcairnovo ostrovech a okolí

Francouzská Polynésie
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Cookovy ostrovy
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Cookovy ostrovy
Průvodce zemí
Fidži
Hi!
Ahoj!
Fidži
Průvodce zemí
Austrálie
Hi!
Ahoj!
Austrálie
Průvodce zemí
Ekvádor
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Ekvádor
Průvodce zemí
Avatar uživatele Zuzana Pospíšilová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu