Pitcairnovy ostrovy

Průvodce destinací
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Téměř neobydlený tropický ráj v Tichém oceánu

Pitcairnovy ostrovy (anglicky Pitcairn Islands) se skládají celkem ze čtyř ostrovů. Podle velikosti jsou to Henderson (skalnatý korálový ostrov), Pitcairn (jediný obydlený ostrov s úrodnou půdou a pramenitou vodou) a Ducie a Oeno (atoly s velmi malou nadmořskou výškou). Všechny ostrovy se nachází na jihu Tichého oceánu a od nejbližší civilizace je dělí přes dva tisíce kilometrů. Oficiálně jsou ostrovy zámořským územím Velké Británie a dohromady mají rozlohu 47 km2.

My se zaměříme na Pitcairn, ostrov velký 4,6 km2, kde žije pouhých 49 obyvatel. I přes svou rozlohu je Pitcairn rájem, který ukrývá nádhernou flóru a faunu. Je to místo, které přitahuje lidi se srdcem dobrodruha a objevitele, kteří hledají neobjevené. Jen při poslední návštěvě vědců zde bylo objeveno 90 nových živočichů.

Odhal další zajímavosti

Co navštívit

Zavřít
Ikona pinu

Pitcairnovy ostrovy

Tento bod je zatím bez informací a slouží pouze ke znázornění toho, kde Pitcairnovy ostrovy leží.

Počasí a sezóny

Počasí

Podnebí na ostrově je subtropické, horké a vlhké. Průměrné letní teploty se pohybují mezi 20–30 °C, v zimě teploty klesnou maximálně na 17 °C. Vlhkost vzduchu se pohybuje po celý rok mezi 60–100 %. V létě hrozí zvýšené riziko požárů, v zimě zase hrozí nebezpeční dešťů, tajfunů a je třeba dbát na větší bezpečnost, jelikož po nezpevněných cestách lze snadno uklouznout. 

Kdy vyrazit

Pitcairnovy ostrovy jsou vhodné k návštěvě po celý rok, jelikož se zde průměrná teplota moc nemění. Příjemná doba k návštěvě ostrova je od ledna do dubna.

Sezona:

 • Jaro – od září do prosince
 • Léto – od ledna do března
 • Podzim – od dubna do června
 • Zima – od července do srpna

Zobrazit více

Praktické tipy

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce V 15. století byl ostrov obýván Polynésany, kteří žili jak na ostrově Pitcairn, tak na ostrově Henderson. Když však byly ostrovy v 17. století objeveny Evropany, byly již neobydlené.  Historie znovuosídlení ostrova Pitcairn je stejně tak zajímavá jako jeho panenská příroda. A to dokonce tak, že o tom Jules Verne napsal v roce 1879 knihu s názvem Vzbouřenci na lodi Bounty, která vycházela z faktů…

Jak ušetříš

Novozélandský dolar Místní oficiální měnou je novozélandský dolar (NZD), který se dělí na 100 centů. Mince mají hodnoty 10, 20 a 50 centů, dále 1 a 2 dolary. Bankovky jsou vydávány v hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů.  Není zde však problém platit dolary americkými (USD), případně i eury (EUR).  Směnárny a platba kartou Je třeba počítat s tím, že se na ostrově nenachází žádné bankomaty. Na náměstí v Adamstownu je možné si…

Jak se budeš dopravovat

Jak na Pitcairnovy ostrovy Na Pitcairnovy ostrovy je možné dostat se pouze lodní dopravou. Nejsnadněji se na ostrovy dostanete, pokud si najdete letenku na Tahiti ve Francouzské Polynésii, kde pravděpodobně strávíte pár nocí, abyste si odpočinuli. Z Tahiti sednete na úterní let se společností Air Tahiti a poletíte na ostrov Mangareva, které se nachází asi 300 mil severozápadně od Pitcairnu. Přímo na letišti zde přesednete na trajekt a vydáte se do…

Co ochutnáš

Pitcairnská kuchyně Místní kuchyně je založená na konzumaci mořských plodů. Nejoblíbenější je smažená ryba lufara dravá (bluefish).  Pilhi je dezert vyrobený z ovoce, například banánu, kdy se banán rozmixuje na pyré s cukrem a mlékem a vaří se, dokud nemá konzistenci pudinku. Rozhodně stojí za to ochutnat místní ovoce – banány, pomeranče, maracuju a papáju a citrusy.  Bar Na ostrově se nachází jediná kavárna a bar, Christian’s Cafe…

Jaké výlety podnikneš

Ač se může zdát, že malý ostrůvek nemá mnoho co nabídnout, opak je pravdou.  Procházka po Eco Trail k Sailors Hide a Christian’s Cave Tato procházka vede po snadno přístupné cestě a vy se můžete nechat unést krásou ostrova. Trasa vede skrz obrovské skalní převisy, o nichž se říká, že zde vzbouřenci vyrobili své vlastní první pivo z kořene rostliny „ti“. Cestou zpátky se můžete vydat přes Sailors Hide nebo vlézt do jeskyně Christian’s Cave…

Na co si dej pozor

Zdraví Vzhledem k tomu, že Pitcairn je jedním z nejvíce izolovaných ostrovů na světě, je třeba se na jeho návštěvu náležitě připravit.  Je nutné myslet na to, že na lodi strávíte minimálně dvě noci a je tak dobré mít připravené léky proti nevolnosti.   S izolovaností ostrova souvisí také zdravotní péče. Na ostrově se sice nachází malé funkční zdravotní středisko s kvalifikovaným lékařem, avšak zdravotní péče je omezená. Je…

Víza a na co mysli před cestou

Vízum Při cestě na Pitcarinovy ostrovy není nutné mít vízum. Pokud bude váš pobyt delší než dva týdny, je nutné se registrovat pomocí vstupního formuláře. Před cestou si vždy zkontrolujte svou vízovou povinnost na webové stránce: http://www.government.pn/. Cesta na méně než 14 dní: Při cestě na 14 dní a méně a budete se dopravovat stejnou lodí při příjezdu i před odjezdem, není nutné vyplnit předchozí povolení ke vstupu. Musíte mít zajištěné ubytování.…

Zavřít

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce

V 15. století byl ostrov obýván Polynésany, kteří žili jak na ostrově Pitcairn, tak na ostrově Henderson. Když však byly ostrovy v 17. století objeveny Evropany, byly již neobydlené.

Historie znovuosídlení ostrova Pitcairn je stejně tak zajímavá jako jeho panenská příroda. A to dokonce tak, že o tom Jules Verne napsal v roce 1879 knihu s názvem Vzbouřenci na lodi Bounty, která vycházela z faktů získaných z britských námořních dokumentů. Stejně tak bylo o tématu natočeno několik filmů.

Ostrov byl znovuosídlen vzbouřenci z lodi Bounty, kteří se v roce 1790 vzbouřili krutým podmínkám, jež panovaly v té době na lodi. Část vzbouřenců se vrátila na Tahiti, odkud loď vyplula, ale 28 lidí si vybralo jako svůj úkryt před trestem smrti právě ostrov Pitcairn a založili zde novou civilizaci. Po vylodění na ostrově loď zapálili a dodnes je potápění k vraku lodi v zátoce Bounty Bay jednou z atrakcí ostrova. Jak se později ukázalo, udělali dobře, jelikož vzbouřenci na Tahiti byli vypátráni a popraveni. Avšak ani jejich osud nebyl jednoduchý a téměř všichni muži se navzájem postupně povraždili. Ostrov se stal v roce 1838 britskou kolonií.

Ostrovy Henderson, Ducie a Oeno byly připojeny k Británii v roce 1902 a od roku 1938 jsou zahrnuty do administrativní jednotky Pitcairnovy ostrovy.

Hlavním zdrojem příjmu obyvatel je prodej poštovních známek (sběratelům), prodej medu, mincí a suvenýrů projíždějícím lodím, které většinou míří ze Spojeného království na Nový Zéland. Místní se živí zemědělstvím, rybolovem a do jisté míry i turismem. V poslední době o prodej známek již není takový zájem a ostrov začíná trápit nedostatek práce.

Ostrov má velmi úrodnou půdu a umožňuje pěstovat různé druhy ovoce a zeleniny, například citrusy, cukrovou třtinu, banány nebo jamy (pozn. exotická zelenina nahrazující brambory). Dalším důležitým zdrojem obživy je rybolov.

Lidé

Aktuálně k roku 2016 zde žije 49 lidí a většinou jde o potomky zmíněných vzbouřenců. V 50. letech 19. století dosáhl ostrov svých kapacitních možností a 193 lidí se za pomoci britské vlády odstěhovalo na ostrov Norfolk, aby se po 18 měsících vrátilo zpět 17 osadníků a o 5 let později dalších 27. Největší počet obyvatel ostrova byl 233 obyvatel v roce 1937.

Všichni obyvatelé se hlásí k náboženství Adventisté sedmého dne. Lidé jsou zde velice milí a nade vše milují svůj izolovaný ostrov.

Svátky

Typickým svátkem ostrovanů je Bounty Day, který se zde slaví 23. ledna, tedy v den, kdy vzbouřenci dorazili na ostrov. Oslava svátku připomíná vylodění a spálení lodi a je doprovázena stavěním replik lodi a také jejich následným spálením.

Kultura

Mezi tradiční řemesla, která můžete na ostrově vidět, patří pletení košíků z listů kokosových palem, řezbářství a malování obrázků na velké listy stromu The Orchid Tree.

Jazyk

Úředním jazykem je angličtina a pitcairnština.

Pitcairnština je kreolský jazyk založený na hovorové angličtině 18. století a tahitštině. Pitkarštinou se mluví také na ostrově Norfolk a mezi Pitcairnskou komunitou na Novém Zélandu.

Minislovníček:

 • Wut a way – Jak se máš?
 • Whatawayye? – Jak se máš?
 • Aboutyegwen? – Kam jdeš?
 • I nor believe. – To si nemyslím.
 • Yelike-a sum shettles? – Dal by sis něco k jídlu?
 • Do' mine. – Na tom nezáleží.
 • Wasingyourleydoing? – Co děláš?
 • I se gwenah big shep. – Jdu na loď.
 • Humuchshepcorlya? – Jak často sem přijíždí lodě?
 • Cooshoo! – Dobře!

Turismus

Turisté jsou na ostrově vždy vítáni. Na ostrov se lze dostat pouze lodí. Po zakotvení musíte doufat v klidné moře, aby vás ostrované mohli vyzvednout člunem, což je také jedním z jejich přivýdělku. Na ostrově nejsou žádné hotely, ale jako turisté bydlíte buď přímo u místních, což zaručuje perfektní autentický zážitek, nebo si můžete pronajmout chatu, studio či bungalov. Cena ubytování je vždy včetně stravování, které zajišťují místní. Na ostrově se nachází 12 registrovaných rodin, které poskytují turistům ubytování. Cena ubytování se pohybuje od US$ 70 do $ 150 za osobu a den.

Více informací o ubytování je k dispozici zde: www.visitpitcairn.pn

Odkazy na některé konkrétní rodiny, které vás ubytují, jsou k dispozici zde: www.visitpitcairn.pn

Na Pitcairn se můžete vydat prozkoumávat nádhernou čistou přírodu, obdivovat místní zvířectvo, odpočívat a zažít život na izolovaném ostrově nebo prostě proto, že takový výlet je dobrodružstvím na celý život. Rozhodně se při té příležitosti nezapomeňte pozdravit s nejstarší obyvatelkou ostrova paní T. (želvou sloní), která se potuluje po ostrově a miluje banány.

Praktické informace pro odhodlané cestovatele najdete zde: www.visitpitcairn.pn

Geografie

Pitcairnovy ostrovy jsou tvořeny celkem čtyřmi ostrovy – Henderson, Pitcairn, Oeno a Ducie. Nachází se v jižní části Tichého oceánu na půli cesty mezi Jižní Amerikou a Novým Zélandem a dohromady čítají rozlohu 47 km2 (pro porovnání – rozloha ČR je 78.866 km2). Je to nejvzdálenější britská kolonie v Tichém oceánu. Od Tahiti jsou ostrovy vzdáleny 2.170 kilometrů, od Nového Zélandu 5.310 kilometrů a 6.600 kilometrů od Panamy.

Z ostrovů je obydlený pouze ostrov sopečného původu Pitcairn, protože se na něm nachází zdroj pitné vody a úrodná půda. Hlavním a jediným městem ostrova je Adamstown. Leží na severovýchodním pobřeží ostrova a žije zde všech 49 obyvatel. Městem prochází jediná betonová silnice, na níž navazují ostatní hliněné. Ve městě najdete radnici, malý přístav pro menší lodě, školu, muzeum s lodním deníkem z lodě Bounty, kostel Adventistů sedmého dne, kde se nachází bible z lodi Bounty, malé zdravotní středisko, komunikační středisko s jednou telefonní linkou a jediný obchod se smíšeným zbožím, který se otevírá 3x týdně. Město je nejmenším hlavním městem na světě a v podstatě jsou to spíše rozesetá stavení, než město, jak ho známe. Na tomto vulkanickém ostrově není možné vybudovat letiště, a tak je ostrov odkázán na lodní dopravu.

Největším ostrovem z uvedené čtveřice je ostrov Henderson, který tvoří asi 67 % celkové rozlohy ostrovů. Tento korálový ostrov s téměř nedotčenou přírodou je pokrytý deštným pralesem a místní přírodní rezervace je zapsána od roku 1988 na seznamu světového dědictví UNESCO. Vyskytuje se zde 9 druhů rostlin, které neobjevíte nikde jinde na světě.

Oeno a Ducie jsou atoly s několika ostrůvky se zanedbatelnou nadmořskou výškou (přibližně 3–6 m n. m.). Oeno nabízí nádherné bílé pláže a pitcairnští se tam občas vydávají odpočívat.

Oproti České republice je zde časový posun -10 hodin. Oficiální časový posun GMT je - 8 hodin.

Zavřít

Jak ušetříš

Novozélandský dolar

Místní oficiální měnou je novozélandský dolar (NZD), který se dělí na 100 centů. Mince mají hodnoty 10, 20 a 50 centů, dále 1 a 2 dolary. Bankovky jsou vydávány v hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů.

Není zde však problém platit dolary americkými (USD), případně i eury (EUR).

Směnárny a platba kartou

Je třeba počítat s tím, že se na ostrově nenachází žádné bankomaty. Na náměstí v Adamstownu je možné si peníze směnit, případně vložit na kreditní kartu.

Kolik co stojí

Orientačně zdroj z roku 2010: www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky---australie_-oceanie-a-antarktida/pitcairn-henderson-adamstown-bounty-fletcher-christian.html

 • Vstupní razítko s platností 14 dní – 30 USD/osoba
 • Doprava na člunu z lodi na ostrov – 50 USD/zpáteční cesta
 • Pohled + známka – 1 USD + 1 USD
 • Tričko s logem Pitcairnu – 20–25 USD

Denní rozpočet

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři orientační varianty denních rozpočtů.

Nízkorozpočtový cestovatel si vezme mapku ostrova a vydá se na průzkum pěšky. Zároveň bydlí v nejlevnějším ubytování, které včetně stravy stojí 70 USD za den.

Zlatá střední cesta – můžete se ubytovat v „lepším ubytování“ okolo 100 USD za den včetně stravy nebo stále v tom nejlevnějším hotelu, ale zároveň si můžete půjčit čtyřkolku za 40 USD i s průvodcem po ostrově.

Cestovatel, který na svém dobrodružství nechce šetřit, si vybere ubytování až za 150 USD za den včetně jídla, půjčí si čtyřkolku a zaplatí všechny možné výlety.

Uvedené příklady jsou pouze orientační a je vždy potřeba k plánovanému rozpočtu připočítat minimálně 20 % z celkové sumy pro nepředvídatelné případy.

Zavřít

Jak se budeš dopravovat

Jak na Pitcairnovy ostrovy

Na Pitcairnovy ostrovy je možné dostat se pouze lodní dopravou. Nejsnadněji se na ostrovy dostanete, pokud si najdete letenku na Tahiti ve Francouzské Polynésii, kde pravděpodobně strávíte pár nocí, abyste si odpočinuli. Z Tahiti sednete na úterní let se společností Air Tahiti a poletíte na ostrov Mangareva, které se nachází asi 300 mil severozápadně od Pitcairnu. Přímo na letišti zde přesednete na trajekt a vydáte se do přístavu ve městě Rikitea, kde už se nalodíte na loď MV Claymore II. V přístavišti se pozdravíte s kapitánem a posádkou a připravíte se na 32 hodin dlouhou plavbu přímo na Pitcairn. Loď Claymore II připluje k Pitcairnu ve čtvrtek ráno (z Tahiti jste vyrazili v úterý). Po snídani vás vyzvednou místní na longboatech (čluny) a převezou vás na ostrov, kde na vás budou čekat hostitelé.

Cena lodní dopravy stojí 5.000 NZD, což je přibližně 87.500 Kč. V ceně máte veškeré jídlo, čaj a kávu, ručníky a povlečení a transfer z a do ubytování na Pitcairnu.

Při plánování cesty se vám jistě bude hodit tato webová stránka: http://www.visitpitcairn.pn/go_there/berth/index.html

Jak se nejlépe dopravovat

Kromě jediné betonové cesty nejsou na ostrově žádné zpevněné silnice. K přesunu se tak používají buď jízdní kola, nebo jsou zde typickým dopravním prostředkem čtyřkolky. Auto zde neuvidíte.

Čtyřkolku je možné půjčit si téměř u všech rodin, které nabízí ubytování. Projížďka i s výkladem pak stojí okolo 40 USD za osobu.

Zavřít

Co ochutnáš

Pitcairnská kuchyně

Místní kuchyně je založená na konzumaci mořských plodů. Nejoblíbenější je smažená ryba lufara dravá (bluefish).

Pilhi je dezert vyrobený z ovoce, například banánu, kdy se banán rozmixuje na pyré s cukrem a mlékem a vaří se, dokud nemá konzistenci pudinku. Rozhodně stojí za to ochutnat místní ovoce – banány, pomeranče, maracuju a papáju a citrusy.

Bar

Na ostrově se nachází jediná kavárna a bar, Christian’s Cafe, který je otevřený v pátek od 18:30 do noci. Do roku 1991 byla na ostrově prohibice. V obchodě na ostrově je možné nakoupit si alkohol a cigarety za duty-free ceny.

Zavřít

Jaké výlety podnikneš

Ač se může zdát, že malý ostrůvek nemá mnoho co nabídnout, opak je pravdou.

Procházka po Eco Trail k Sailors Hide a Christian’s Cave

Tato procházka vede po snadno přístupné cestě a vy se můžete nechat unést krásou ostrova. Trasa vede skrz obrovské skalní převisy, o nichž se říká, že zde vzbouřenci vyrobili své vlastní první pivo z kořene rostliny „ti“. Cestou zpátky se můžete vydat přes Sailors Hide nebo vlézt do jeskyně Christian’s Cave.

Potápění

Co by to bylo za tropický ráj, kdyby se zde nedalo potápět a neokouzlil vás nádherný podmořský život. Na ostrově je možné si zakoupit „organizovaný výlet“ pod vodu. Je důležité, aby bylo hezké počasí a moře bylo klidné. V takovém případě je oblíbenou atrakcí potopit se v zálivu Bounty Bay až k vraku slavné lodi Bounty.

Návštěva místního muzea

The Pitcairn Island Museum bylo postaveno v roce 2004 a nachází se poblíž náměstí v Adamstown. Za doprovodu místního správce muzea můžete objevovat Pitcairn od dob, kdy na ostrově žili Polynésané až po současnost.

Rybaření

Nedotčené vody v okolí ostrova zaručují dostatek rozmanitých druhů ryb, které jsou navíc chuťově výborné. Kdo rád rybaří, má možnost vyrazit na ryby s místními. Pokud sami neradi rybaříte, ale zajímá vás, jak to dělají ostatní, je možné zúčastnit se tradičního rybářského výletu a vyrazit na moře na člunu, tzv. longboatu. Typickým rysem místních obyvatel je, že se vždy podělí o svůj úlovek a vy si tak pochutnáte na skvělé rybce, i když jste se zrovna při jejím chytání nepřičinili.

Výlet pro dobrodruhy jen s mapou v ruce

Pokud se rádi procházíte a prozkoumáváte okolí na vlastní pěst, není nic jednoduššího, než dostat mapku ostrova a vydat se objevovat krásná zákoutí. Nemusíte se bát, že se ztratíte, ostrov je až překvapivě velice dobře značený.

Tenis nebo koupání

Po mnoho let je oblíbeným sportem ostrovanů tenis. Zahrát si ho můžete na zrekonstruovaném kurtu z roku 2013.

Zaplavat si můžete v jednom z nejkrásnějších přírodních zákoutí ostrova, v přírodním bazénu St. Paul’s Pool, který se vždy při přílivu naplní křišťálově čistou vodu. Pozorovat zde můžete i podmořský život.

Tradiční řemesla

Při návštěvě ostrova budete mít možnost nahlédnout pod ruce místním při výrobě tradičních produktů. Téměř každý zde vyrábí vlastní výrobky. Prohlédnout si můžete například tradiční výtvory vyřezané ze dřeva, ručně malované listy, modely lodě Bounty, typické loďky longboats, známky, ručně vyráběná mýdla, tradiční pletené košíky, ručně vyráběné šperky, oblečení, knihy, produkty z medu atp.

Hrob Johna Adamse

Jen kousek od hlavního náměstí Town Square můžete navštívit hrob jednoho ze vzbouřenců Johna Adamse, jeho ženy a dcery.

Návštěva místního kostela

Přímo na hlavním náměstíčku můžete navštívit místní kostelík a prohlédnout si historickou bibli, která se zachránila z lodi Bounty.

Paní T.

Po ostrově se potuluje paní T., nejstarší obyvatelka ostrova, želva sloní. Nikdo přesně neví, kde se zrovna nachází, ale obvykle je možné ji potkat cestou od St. Paul’s. Pokud pro ni budete mít kousek ovoce, stačí natáhnout ruku a přijde až k vám. Její oblíbené ovoce jsou banány.

Dobrodružství pro odvážné

S průvodcem se můžete vydat po stopách Polynésanů, prvních obyvatel ostrova. Na útesu Down Rope jsou dodnes patrné jejich nápisy a kresby.

Pitcairn

Zavřít

Na co si dej pozor

Zdraví

Vzhledem k tomu, že Pitcairn je jedním z nejvíce izolovaných ostrovů na světě, je třeba se na jeho návštěvu náležitě připravit.

Je nutné myslet na to, že na lodi strávíte minimálně dvě noci a je tak dobré mít připravené léky proti nevolnosti.

S izolovaností ostrova souvisí také zdravotní péče. Na ostrově se sice nachází malé funkční zdravotní středisko s kvalifikovaným lékařem, avšak zdravotní péče je omezená. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti při procházení ostrova, který je v mnohých částech velice strmý a má nerovný terén. Mějte na paměti, že z Mangarevy je letecké spojení s Tahiti pouze dvakrát do týdne.

Nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění, které bude zahrnovat zdravotní evakuaci v případě potřeby. Cestovní pojištění je takřka povinné pro všechny návštěvníky ostrova.

Dovezte si dostatek léků, které pravidelně užíváte, kdyby se stalo, že moře bude rozbouřené a budete na ostrově muset zůstat třeba trochu déle.

Nezapomeňte na repelent proti komárům.

Kriminalita

Vzhledem k nízkému počtu obyvatel, kde se všichni znají, lze považovat ostrov za velice bezpečný. Avšak není to tak dlouho, co ostrovem otřásl skandál.

Rok 2004 a sexuální skandál

V roce 2004 vyšel na povrch sexuální skandál týkající se znásilňování a provozování sexu s dětmi mladšími 15 let. Čtyři muži byli odsouzeni včetně samotného starosty a jeho syna. U soudu se bránili tím, že šlo o normální praktiky ostrova. Byli odsouzeni na 2–6 let a svůj trest vykonávali ve věznici na ostrově, kterou si sami zbudovali. Protože však na ostrově bylo málo pracovní síly, chodili vždy vypomáhat se čluny, když přijeli turisté. V současné době se z věznice stala atrakce pro turisty. Pokud byste se na ostrově chtěli usadit s dítětem mladším 16 let, museli byste žádat o speciální povolení na úřadě na Novém Zélandu.

Riziko katastrof

Od května do října se mohou na ostrově vyskytnout deště a tajfuny. Od listopadu do dubna je pak zvýšené riziko vzniku požárů v důsledku velkého sucha.

Elektřina

Elektřina je produkována generátory, které běží 16,5 hodiny denně od 6:30 do 22:00 hod. Místní zásuvky jsou 230–240 V a zásuvky jsou zde australského/novozélandského typu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví ČR na Pitcairnových ostrovech

Není. Nejbližší se nachází v Austrálii nebo v Chile.

Kontakt na velvyslanectví v Austrálii:

Embassy of the Czech Republic, 8 Culgoa Circuit, O'Malley, Canberra, tel. 0061/2/62901386, internet: www.mzv.cz/canberra

Kontakt na velvyslanectví v Chille:
Embajada de la República Checa, Av. El Golf 254, Las Condes, Santiago de Chile, tel. 00562/2321066, 2311910, internet: www.mzv.cz/santiago

Velvyslanectví Pitcairnových ostrovů u nás:

Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, Thunovská 14, 118 00 Praha 1. Tel. 257 402 111

Správa Pitcairnových ostrovů:

Adresa: Pitcairn Islands Office, P. O. Box 105 696, Auckland, New Zealand

Telefon: +64 9 366 0186, Email: admin@pitcairn.gov.pn, Web: www.government.pn

Zavřít

Víza a na co mysli před cestou

Vízum

Při cestě na Pitcarinovy ostrovy není nutné mít vízum. Pokud bude váš pobyt delší než dva týdny, je nutné se registrovat pomocí vstupního formuláře. Před cestou si vždy zkontrolujte svou vízovou povinnost na webové stránce: http://www.government.pn/.

Cesta na méně než 14 dní:

Při cestě na 14 dní a méně a budete se dopravovat stejnou lodí při příjezdu i před odjezdem, není nutné vyplnit předchozí povolení ke vstupu. Musíte mít zajištěné ubytování.

Cesta na více než 14 dní:

Pokud plánujete na ostrově strávit více než 2 týdny, ale méně než 6 měsíců, musíte v předstihu vyplnit elektronické povolení ke vstupu, které najdete na této stránce: http://www.pn/APPLICATION%20FORM%20FOR%20PITCAIRN%20ISLAND%20ENTRY%20CLEARANCE.pdf. Poplatek činí 150 NZ. Žádost by měla být doručena elektronicky do kanceláře na Pitcairnově ostrově na adresu: admin@pitcairn.gov.pn. Pokud nedostanete vyrozumění o povolení ke vstupu do 2 týdnů, ověřte si stav vaší žádosti na telefonním čísle (649) 366 0186.

Další dokumenty

 • Platný cestovní pas,
 • zpáteční jízdenka na loď.

Rezervuj

1.

Letenky

Cestovatelé k nám chodí nejen pro rady, ale i levné letenky. Najdi si i ty svou letenku na Pitcairnovy ostrovy.

2.

Hotely

Mít kde složit hlavu není od věci. Podívej se na nabídku hotelů, hostelů i apartmánu na Pitcairnovo ostrovech.

3.

Půjčení auta

Jsi milovník roadtripů? Podívej se na nabídku dostupných vozů k vyzvednutí nejen na letišti.

nebo

Zájezdy

Pokud dáváš přednost hotovému řešení, naplánuj si dovolenou na Pitcairnovo ostrovech s cestovní kanceláří.

Diskuze

Jsme největší cestovatelská komunita v Česku a na Slovensku. Máš dotaz nebo hledáš spolucestovatele? Zeptej se ve fóru!

Založ nové téma

Akční letenky na Pitcairnovy ostrovy

Pitcairnovy ostrovy u nás zatím bohužel nemá žádné akční letenky.
Nastav si hlídače a my ti dáme vědět, jakmile se nějaké objeví!

Nastavit hlídače
Byl jsi na Pitcairnovo ostrovech?
Navrhni úpravu

Tohoto průvodce pro vás připravili