Pitcairnovy ostrovy
Pitcairnovy ostrovy

Co dělat na Pitcairnovo ostrovech

Ač se může zdát, že malý ostrůvek nemá mnoho co nabídnout, opak je pravdou. 

Procházka po Eco Trail k Sailors Hide a Christian’s Cave

Tato procházka vede po snadno přístupné cestě a vy se můžete nechat unést krásou ostrova. Trasa vede skrz obrovské skalní převisy, o nichž se říká, že zde vzbouřenci vyrobili své vlastní první pivo z kořene rostliny „ti“. Cestou zpátky se můžete vydat přes Sailors Hide nebo vlézt do jeskyně Christian’s Cave.

Potápění 

Co by to bylo za tropický ráj, kdyby se zde nedalo potápět a neokouzlil vás nádherný podmořský život. Na ostrově je možné si zakoupit „organizovaný výlet“ pod vodu. Je důležité, aby bylo hezké počasí a moře bylo klidné. V takovém případě je oblíbenou atrakcí potopit se v zálivu Bounty Bay až k vraku slavné lodi Bounty. 

Návštěva místního muzea

The Pitcairn Island Museum bylo postaveno v roce 2004 a nachází se poblíž náměstí v Adamstown. Za doprovodu místního správce muzea můžete objevovat Pitcairn od dob, kdy na ostrově žili Polynésané až po současnost. 

Rybaření

Nedotčené vody v okolí ostrova zaručují dostatek rozmanitých druhů ryb, které jsou navíc chuťově výborné. Kdo rád rybaří, má možnost vyrazit na ryby s místními. Pokud sami neradi rybaříte, ale zajímá vás, jak to dělají ostatní, je možné zúčastnit se tradičního rybářského výletu a vyrazit na moře na člunu, tzv. longboatu. Typickým rysem místních obyvatel je, že se vždy podělí o svůj úlovek a vy si tak pochutnáte na skvělé rybce, i když jste se zrovna při jejím chytání nepřičinili. 

Výlet pro dobrodruhy jen s mapou v ruce

Pokud se rádi procházíte a prozkoumáváte okolí na vlastní pěst, není nic jednoduššího, než dostat mapku ostrova a vydat se objevovat krásná zákoutí. Nemusíte se bát, že se ztratíte, ostrov je až překvapivě velice dobře značený. 

Tenis nebo koupání

Po mnoho let je oblíbeným sportem ostrovanů tenis. Zahrát si ho můžete na zrekonstruovaném kurtu z roku 2013. 

Zaplavat si můžete v jednom z nejkrásnějších přírodních zákoutí ostrova, v přírodním bazénu St. Paul’s Pool, který se vždy při přílivu naplní křišťálově čistou vodu. Pozorovat zde můžete i podmořský život. 

Tradiční řemesla

Při návštěvě ostrova budete mít možnost nahlédnout pod ruce místním při výrobě tradičních produktů. Téměř každý zde vyrábí vlastní výrobky. Prohlédnout si můžete například tradiční výtvory vyřezané ze dřeva, ručně malované listy, modely lodě Bounty, typické loďky longboats, známky, ručně vyráběná mýdla, tradiční pletené košíky, ručně vyráběné šperky, oblečení, knihy, produkty z medu atp. 

Hrob Johna Adamse

Jen kousek od hlavního náměstí Town Square můžete navštívit hrob jednoho ze vzbouřenců Johna Adamse, jeho ženy a dcery. 

Návštěva místního kostela

Přímo na hlavním náměstíčku můžete navštívit místní kostelík a prohlédnout si historickou bibli, která se zachránila z lodi Bounty. 

Paní T.

Po ostrově se potuluje paní T., nejstarší obyvatelka ostrova, želva sloní. Nikdo přesně neví, kde se zrovna nachází, ale obvykle je možné ji potkat cestou od St. Paul’s. Pokud pro ni budete mít kousek ovoce, stačí natáhnout ruku a přijde až k vám. Její oblíbené ovoce jsou banány.

Dobrodružství pro odvážné

S průvodcem se můžete vydat po stopách Polynésanů, prvních obyvatel ostrova. Na útesu Down Rope jsou dodnes patrné jejich nápisy a kresby.

Chystáš se na Pitcairnovy ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zuzana Pospíšilová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.