Průvodce státem
Pitcairnovy ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Pitcairnovo ostrovech

Vízum

Při cestě na Pitcarinovy ostrovy není nutné mít vízum. Pokud bude váš pobyt delší než dva týdny, je nutné se registrovat pomocí vstupního formuláře. Před cestou si vždy zkontrolujte svou vízovou povinnost na webové stránce: http://www.government.pn/.

Cesta na méně než 14 dní:

Při cestě na 14 dní a méně a budete se dopravovat stejnou lodí při příjezdu i před odjezdem, není nutné vyplnit předchozí povolení ke vstupu. Musíte mít zajištěné ubytování. 

Cesta na více než 14 dní:

Pokud plánujete na ostrově strávit více než 2 týdny, ale méně než 6 měsíců, musíte v předstihu vyplnit elektronické povolení ke vstupu, které najdete na této stránce: http://www.pn/APPLICATION%20FORM%20FOR%20PITCAIRN%20ISLAND%20ENTRY%20CLEARANCE.pdf. Poplatek činí 150 NZ. Žádost by měla být doručena elektronicky do kanceláře na Pitcairnově ostrově na adresu: admin@pitcairn.gov.pn. Pokud nedostanete vyrozumění o povolení ke vstupu do 2 týdnů, ověřte si stav vaší žádosti na telefonním čísle (649) 366 0186.

Další dokumenty

  • Platný cestovní pas,
  • zpáteční jízdenka na loď.

Téměř neobydlený tropický ráj v Tichém oceánu

Pitcairnovy ostrovy (anglicky Pitcairn Islands) se skládají celkem ze čtyř ostrovů. Podle velikosti jsou to Henderson (skalnatý korálový ostrov), Pitcairn (jediný obydlený ostrov s úrodnou půdou a pramenitou vodou) a Ducie a Oeno (atoly s velmi malou nadmořskou výškou). Všechny ostrovy se nachází na jihu Tichého oceánu a od nejbližší civilizace je dělí přes dva tisíce kilometrů. Oficiálně jsou ostrovy zámořským územím Velké Británie a dohromady mají rozlohu 47 km2.

My se zaměříme na Pitcairn, ostrov velký 4,6 km2, kde žije pouhých 49 obyvatel. I přes svou rozlohu je Pitcairn rájem, který ukrývá nádhernou flóru a faunu. Je to místo, které přitahuje lidi se srdcem dobrodruha a objevitele, kteří hledají neobjevené. Jen při poslední návštěvě vědců zde bylo objeveno 90 nových živočichů.

Průvodce pro tebe napsal Zuzana Pospíšilová
Víza
14 dní zdarma
Turistická víza získáš po připlutí na Pitcairnovy ostrovy.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nejvíce prší v červenci, teplota a vlhkost je však podobná po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
Radši si neptej...
Letenka na Tahiti cca 35 tisíc + loď cca 90 tisíc.
Akční nabídky

Praktické tipy na Pitcairnovy ostrovy

Avatar uživatele Zuzana Pospíšilová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu