Pitcairnovy ostrovy
Pitcairnovy ostrovy

Peníze a ceny na Pitcairnovo ostrovech

Novozélandský dolar

Místní oficiální měnou je novozélandský dolar (NZD), který se dělí na 100 centů. Mince mají hodnoty 10, 20 a 50 centů, dále 1 a 2 dolary. Bankovky jsou vydávány v hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů. 

Není zde však problém platit dolary americkými (USD), případně i eury (EUR). 

Směnárny a platba kartou

Je třeba počítat s tím, že se na ostrově nenachází žádné bankomaty. Na náměstí v Adamstownu je možné si peníze směnit, případně vložit na kreditní kartu.

Kolik co stojí

Orientačně zdroj z roku 2010: www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky---australie_-oceanie-a-antarktida/pitcairn-henderson-adamstown-bounty-fletcher-christian.html

  • Vstupní razítko s platností 14 dní – 30 USD/osoba
  • Doprava na člunu z lodi na ostrov – 50 USD/zpáteční cesta
  • Pohled + známka – 1 USD + 1 USD
  • Tričko s logem Pitcairnu – 20–25 USD

Denní rozpočet

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři orientační varianty denních rozpočtů.

Nízkorozpočtový cestovatel si vezme mapku ostrova a vydá se na průzkum pěšky. Zároveň bydlí v nejlevnějším ubytování, které včetně stravy stojí 70 USD za den

Zlatá střední cesta – můžete se ubytovat v „lepším ubytování“ okolo 100 USD za den včetně stravy nebo stále v tom nejlevnějším hotelu, ale zároveň si můžete půjčit čtyřkolku za 40 USD i s průvodcem po ostrově. 

Cestovatel, který na svém dobrodružství nechce šetřit, si vybere ubytování až za 150 USD za den včetně jídla, půjčí si čtyřkolku a zaplatí všechny možné výlety. 

Uvedené příklady jsou pouze orientační a je vždy potřeba k plánovanému rozpočtu připočítat minimálně 20 % z celkové sumy pro nepředvídatelné případy.

Chystáš se na Pitcairnovy ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zuzana Pospíšilová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.