Průvodce státem
Pitcairnovy ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Pitcairnovo ostrovech

Jak na Pitcairnovy ostrovy

Na Pitcairnovy ostrovy je možné dostat se pouze lodní dopravou. Nejsnadněji se na ostrovy dostanete, pokud si najdete letenku na Tahiti ve Francouzské Polynésii, kde pravděpodobně strávíte pár nocí, abyste si odpočinuli. Z Tahiti sednete na úterní let se společností Air Tahiti a poletíte na ostrov Mangareva, které se nachází asi 300 mil severozápadně od Pitcairnu. Přímo na letišti zde přesednete na trajekt a vydáte se do přístavu ve městě Rikitea, kde už se nalodíte na loď MV Claymore II. V přístavišti se pozdravíte s kapitánem a posádkou a připravíte se na 32 hodin dlouhou plavbu přímo na Pitcairn. Loď Claymore II připluje k Pitcairnu ve čtvrtek ráno (z Tahiti jste vyrazili v úterý). Po snídani vás vyzvednou místní na longboatech (čluny) a převezou vás na ostrov, kde na vás budou čekat hostitelé.

Cena lodní dopravy stojí 5.000 NZD, což je přibližně 87.500 Kč. V ceně máte veškeré jídlo, čaj a kávu, ručníky a povlečení a transfer z a do ubytování na Pitcairnu. 

Při plánování cesty se vám jistě bude hodit tato webová stránka: http://www.visitpitcairn.pn/go_there/berth/index.html

Jak se nejlépe dopravovat

Kromě jediné betonové cesty nejsou na ostrově žádné zpevněné silnice. K přesunu se tak používají buď jízdní kola, nebo jsou zde typickým dopravním prostředkem čtyřkolky. Auto zde neuvidíte. 

Čtyřkolku je možné půjčit si téměř u všech rodin, které nabízí ubytování. Projížďka i s výkladem pak stojí okolo 40 USD za osobu.

Téměř neobydlený tropický ráj v Tichém oceánu

Pitcairnovy ostrovy (anglicky Pitcairn Islands) se skládají celkem ze čtyř ostrovů. Podle velikosti jsou to Henderson (skalnatý korálový ostrov), Pitcairn (jediný obydlený ostrov s úrodnou půdou a pramenitou vodou) a Ducie a Oeno (atoly s velmi malou nadmořskou výškou). Všechny ostrovy se nachází na jihu Tichého oceánu a od nejbližší civilizace je dělí přes dva tisíce kilometrů. Oficiálně jsou ostrovy zámořským územím Velké Británie a dohromady mají rozlohu 47 km2.

My se zaměříme na Pitcairn, ostrov velký 4,6 km2, kde žije pouhých 49 obyvatel. I přes svou rozlohu je Pitcairn rájem, který ukrývá nádhernou flóru a faunu. Je to místo, které přitahuje lidi se srdcem dobrodruha a objevitele, kteří hledají neobjevené. Jen při poslední návštěvě vědců zde bylo objeveno 90 nových živočichů.

Průvodce pro tebe napsal Zuzana Pospíšilová
Víza
14 dní zdarma
Turistická víza získáš po připlutí na Pitcairnovy ostrovy.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nejvíce prší v červenci, teplota a vlhkost je však podobná po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
Radši si neptej...
Letenka na Tahiti cca 35 tisíc + loď cca 90 tisíc.
Akční nabídky

Praktické tipy na Pitcairnovy ostrovy

Avatar uživatele Zuzana Pospíšilová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu