Pitcairnovy ostrovy
Pitcairnovy ostrovy

Doprava na Pitcairnovo ostrovech

Jak na Pitcairnovy ostrovy

Na Pitcairnovy ostrovy je možné dostat se pouze lodní dopravou. Nejsnadněji se na ostrovy dostanete, pokud si najdete letenku na Tahiti ve Francouzské Polynésii, kde pravděpodobně strávíte pár nocí, abyste si odpočinuli. Z Tahiti sednete na úterní let se společností Air Tahiti a poletíte na ostrov Mangareva, které se nachází asi 300 mil severozápadně od Pitcairnu. Přímo na letišti zde přesednete na trajekt a vydáte se do přístavu ve městě Rikitea, kde už se nalodíte na loď MV Claymore II. V přístavišti se pozdravíte s kapitánem a posádkou a připravíte se na 32 hodin dlouhou plavbu přímo na Pitcairn. Loď Claymore II připluje k Pitcairnu ve čtvrtek ráno (z Tahiti jste vyrazili v úterý). Po snídani vás vyzvednou místní na longboatech (čluny) a převezou vás na ostrov, kde na vás budou čekat hostitelé.

Cena lodní dopravy stojí 5.000 NZD, což je přibližně 87.500 Kč. V ceně máte veškeré jídlo, čaj a kávu, ručníky a povlečení a transfer z a do ubytování na Pitcairnu. 

Při plánování cesty se vám jistě bude hodit tato webová stránka: http://www.visitpitcairn.pn/go_there/berth/index.html

Jak se nejlépe dopravovat

Kromě jediné betonové cesty nejsou na ostrově žádné zpevněné silnice. K přesunu se tak používají buď jízdní kola, nebo jsou zde typickým dopravním prostředkem čtyřkolky. Auto zde neuvidíte. 

Čtyřkolku je možné půjčit si téměř u všech rodin, které nabízí ubytování. Projížďka i s výkladem pak stojí okolo 40 USD za osobu.

Chystáš se na Pitcairnovy ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zuzana Pospíšilová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.