Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Aktuálně s bezkonkurenční nabídkou pro cesty do Thajska přicházejí 5* aerolinie Lufthansa. Na libovolný termín v roce, snad jen s výjimkou Vánoc, pořídíte zpáteční letenky z Prahy včetně zapsaného zavazadla a s necelými 2 hodinovými přestupy za 11 804 Kč.

Některé varianty letů u zpátečních cest jsou levnější, ale zahrnují noční přestup v Curychu – vyhněte se jim.

Při letu tam naopak můžete zvolit přestup ve Frankfurtu a letět s A380. Cenový rozdíl je v desítkách korun (od 48 do 174 Kč).

K načerpání informací a inspirace si přečtěte našeho průvodce Thajskem a vaše cestopisy z Thajska.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Zpáteční 13 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 500 Kč . Ušetříš přibližně 13 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od září do června 2020

Jsou během letu přestupy?

Krátké v Curych, Mnichov nebo Frankfurt

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční i zapsaná do 23 kg

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vo výbere letenky cez Frankfurt síce Lufthansa píše A380, ale letieť sa bude A343, ako sa aj podľa histórie letu dá zistiť.

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

A340 létá přes léto, v zimním letovém řádu je A380. Ale ono Lufthansa mění typy i podle obsazenosti, takže úplně 100% to u nich nikdy není.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, máte někdo zkušenost s pojištěním Storna letenek, které Lufthansa nabízí? Kdybych si let koupila na březen, tak je ještě půl roku času. Nemám s takovým pojištěním zkušenost, ale chápu dobře, že BLÍZKÁ OSOBA znamená taky můj přítel, se kterým si let rezervujeme společně a s pojištěním k tomu? (Osoby blízké: Manžel/ka, děti, rodiče, prarodiče, sourozenci, vnuci, snacha a zeť, švagr a švagrová, osoby, které pečují o nezletilé či příbuzné pojištěného, kteří vyžadující tuto péči a kteří necestují spolu s pojištěným, stejně jako pojištěné osoby uvedené v jedné pojistce (spolucestující osoby ), pokud mají společnou rezervaci a cestovní pojištění.). Rozumím dobře, že i v případě těhotenství lze letenky stornovat, oba dva? (Podmínkou poskytnutí pojistného plnění z pojištění storno poplatků je, že nastala některá z níže uvedených okolností, za kterých nelze rozumně předpokládat, že pojištěný uskuteční naplánovanou cestu:

1.2.1. Smrt, vážný úraz či neočekávané závažné onemocnění nebo komplikace v probíhajícím těhotenství nebo zjištění těhotenství pojištěného nebo osoby blízké po začátku pojistné doby.) . Děkuji za rady a zkušenosti.

Odpovědět
před 3 lety

Zdravím, jsme parta 4 kamarádů a rádi bychom do Thajska právě v průběhu Vánočních svátku (ideálně 3 týdny pobytu). Můžete mi poradit nejvýhodnější variantu termínů?

Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Těžko. Žádnou výhodnou akci na Vánoce nečekejte. Berte, co Vám bude vyhovovat. Levnější to zřejmě už nebude.

Přidat odpověď
před 3 lety

Nás je banda 7 lidí a mě jde na stránkách Lufthansy koupit max. 6 letenek, jde to nějak udělat aby se dalo koupit více?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Lepší koupit 3 a 4, případně můžete u nás - ale zadejte 1 mládežníka, systém taky umožní jen max 6 dosp.

Přidat odpověď
před 3 lety

Koukám na velikonocni Týden 4-14.4.2020 a tam mi to sice haze těch 11tis ale jen jedním směrem 😕

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4328 komentářů
  • Poslat zprávu

Vánoce, Nový rok, Velikonoce, významné svátky... To jsou bohužel termíny, na které se v 99% akční ceny nevztahují.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jen bacha na to, že ty nejlevnější lety hlavně do BKK jsou často operovány SunExpress, dokonce myslím tím jejich proslaveným A330... Díval jsem se zkusmo na nějaké termíny 02/03 a tam je jich plno.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No pak je to lákavá akce jak noha :-). Ale mozna pro sběratele nejrůznější zážitku super. SunExpress zní fantasticky :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

S čím by měl být problém? Servis je od Lufthansy, rozestupy úplně stejné jako jinde a zcela jistě prošly obnovou i samotné sedačky.

před 3 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

To si myslim, ze je bohuzel dneska riziko u skoro kazde spolecnosti (specialne na podobnych destinacich), mozna krome butikovek ala EK nebo SQ.. :D Ze te narvou misto A380 do nejakeho koupackeho dobytcaku, ktery se za druhe svetove ucastnil Bitvy o Britanii :D

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Stačí pohledat historii letů těch jejich A330, neoficiálně 40% letů zpoždění nad 8 hodin, přiznáno 13% nad 3h... Zvláště to jedno letadlo je údajně prokleté:-) Na druhou stranu velká šance na kompenzaci, tedy vlastě proč ne?

Laut verschiedenen Online-Portalen sollen 40 Prozent der Eurowings-Langstreckenflüge mehr als acht Stunden Verspätung haben. Stimmen diese Zahlen?

Bei allem Verständnis für die Prozentrechnung, aber wir reden über zwei von 87 Flugzeugen einer Airline, die pro Jahr 185 000 Flüge durchführt. Jede Verspätung ist eine zu viel – und wir hatten nun in der Tat einige, die so lange waren, dass unsere Gäste Anspruch auf Entschädigungen haben. Richtig ist, dass 13 Prozent der von Eurowings angebotenen Langstreckenflüge bisher eine Verspätung von mehr als drei Stunden hatten.

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Letěl jsem LH i se Sunexpress a rozdíl v tom je. Neříkám, že Sunexpress je nějaká hrůza, ale je určitě dobře, že na to Cali upozornil.

před 3 lety

Jestli teda raději nepočkat na nějakou akci Qatar Airways....

před 3 lety
Avatar uživatele dawve
dawve

Tak to zpoždění ti může zaplatit cenu letenky, docela fér :) Ale je fakt, že podávat Eurowings jako let Lufthansy úplně ok není - to je přeci jiná úroveň služeb.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vždyť je to jedno... stejně jako je zcela jedno těch pět trapných hvězdiček zprofanovaného Skytraxu, které jsou v Y zcela irelevantní.

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

No není to úplně jedno. Třeba Lufthansa na svých letech po Evropě dává pití v libovolném množství zdarma (kromě tvrdého alkoholu). Jakmile je ale let operovaný Eurowings, nedostanete ani vodu, přestože máte koupenou letenku od LH, kde je psáno "snack & beverage". Takže jakmile to není let operovaný LH, není spolehnutí na to, co dostanete.

Pokud to je operované LH, klidně bych to doporučil i oproti Katarcům. Let 1+2+10 mi vyhovuje víc než 6+2+7 a kromě jídla mi QR nepřijdou v economy ničím výjimeční.

Přidat odpověď
před 3 lety

Chápu dobře že povolí hledat letenky pouze na max 30d? :)

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, musíš vybrat konkrétní termíny a nepoužít ten kalendář na rok. Tarif funguje pro cesty na max 3 měsíce pobytu :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Bosa
ušetříš až 67%
To bude jízda!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
A už tam budem?
Borobudur
ušetříš až 59%
A už tam budem?
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi