Z Berlína na Floridu, do Kalifornie nebo Chicaga. Letenky od 8 468 Kč

Zpáteční
Před 6 měs

Jak akci využít?

Ceny letenek přes Atlantik klesají seč jim síly stačí a byl by skoro hřích po nějaké z nich neskočit. Aktuálně se nám ustálily cenovky z Berlína u aerolinek z aliance OneWorld do několika destinací napříč USA na zhruba 8,5 tisíci korunách. Zatímco Florida a Kalifornie poskytne ideální počasí pro poznávací výlety, do Chicaga si radši přibalte svetr navíc.

Nejlevnější letenky na Floridu a do Kalifornie pořídíme na poslední měsíce roku 2017, v tom novém pak o pár desetikorun až stokorun dráže. Do Chicaga naopak poletíme nejlevněji během září a října, ve zbytku roku už se vyplatí spíše letět z Prahy od 10.600 Kč.

Příjemnou změnou oproti většině jiných akcí je fakt, že jsou letenky dostupné za mírně vyšší cenu (většinou + 500 Kč) i během Vánoc a na Nový rok. Bonusem navíc je pak rychlé spojení s jedním krátkým přestupem takřka na každý den.

Letenky

Běžná cena: 10 500 Kč
 • Berlín - Miami
Odkud Berlín Berlín Tegel
Kam Miami Miami
 • Zpáteční letenka
 • Na Říjen - duben
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 8 468 Kč 

Vyhledej letenky od 8 468 Kč

cestujlevne.com

 • Berlín - San Francisco
Odkud Berlín Berlín Tegel
Kam San Francisco San Francisco
 • Zpáteční letenka
 • Na Říjen - duben
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 8 748 Kč 

Vyhledej letenky od 8 748 Kč

cestujlevne.com

 • Berlín - Chicago
Odkud Berlín Berlín Tegel
Kam Chicago Chicago O Hare
 • Zpáteční letenka
 • Na Září - říjen
 • 1 přestup
 • 13 hodin letu

Cena od 8 408 Kč 

Vyhledej letenky od 8 408 Kč

cestujlevne.com

 • Berlín - Los Angeles
Odkud Berlín Berlín Tegel
Kam Los Angeles Los Angeles
 • Zpáteční letenka
 • Na Září - prosinec
 • 1 přestup
 • 13 hodin letu

Cena od 9 692 Kč 

Vyhledej letenky od 9 692 Kč

cestujlevne.com

+2
 • Berlín - San Francisco
 • Los Angeles - Berlín
Letenka 1
TXL - SFO
Letenka 2
LAX - TXL
 • Open-jaw letenka
 • Na Září - listopad
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 9 300 Kč 

Vyhledej letenky od 9 300 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 18. 07. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 10 500 Kč. Ušetříš přibližně 19 %.

Platnost

Platí do aktualizace tarifu.

Termíny

Od října 2017 do dubna 2018. Vánoce/Nový rok cca o 500 Kč dražší.

Přestup

Nejčastěji budete přestupvat na letišti Madrid Barajas a Londýn Heathrow.

Dopravce

Nejlevnější letenky nabídnou aerolinky Iberia a British Airways.

Zavazadla

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

dobry den,

chtel bych objednat akcni letenku berlin – san francisco od 6.12. do 10.4. je to mozny objednat na dil nez tri mesice spatecny let za akcni cenu ??

dekuju vam

Avatar uživatele

Prosím jak dokážu najít levný let obráceně, Miami to Berlin zpáteční, děkuji za radu.

Avatar uživatele

Myslíte, že se ještě letenky na Floridu seženou levněji na období duben-září 2018?

Pořád přemýšlím, jestli ještě počkat...

Děkuju za názor. :-)

To je vlastně až za rok, počkal bych :) Na prázdniny se s lepší cenou počítat nedá, ale jaro/září by mohlo něco padnout.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Honem, dokud jsou místa!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam to bude krásný!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště Miami , San Francisco , Chicago O Hare , Los Angeles

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Miami
Průvodce pro letiště San Francisco
Průvodce pro letiště Chicago O Hare
Průvodce pro letiště Los Angeles