Papuchalk tlustozobý
Island

47 míst co vidět na Islandu

Reykjadalur

Horký pramen

Reykjadalur

Idylicky krásné údolí Reykjadalur je ideální místo k několikahodinové zastávce během putování po Zlatém okruhu. V létě svěže zelená krajina zaoblených kopců porostlá trávou a vřesem je zkrášlena říčkou Reykjadalsá, kouřícími sopečnými fumaroly i termálními prameny.

Porovnat ceny autopůjčoven - Island

Přírodní lázně

Údolí Reykjadalur je doslova protkáno termálními prameny, které vytvářejí několik potůčků a říček nijak neupravených člověkem. Jediné "nepřírodní" jsou dřevěné chodníčky vedoucí podél pramenů.

Zatímco některé prameny jsou tak horké, že si v nich klidně uvaříte vajíčka (a tudíž extrémně nebezpečné ke koupání), jiné se slijí se studenou vodou říčky Reykjadalsá a v přírodních tůních vytvoří vodu o příjemné teplotě kolem 30 °C, která je naopak ke koupání ideální.

Na vroucí prameny vás obvykle upozorní varovné cedulky.

Hned u městečka Hveragerði pak narazíte na další termální oblast známou jako Hverir.

Hledat ubytování - Hveragerði

Jak se tam dostat?

Údolí Reykjadalur leží u městečka Hveragerði poblíž hlavní ostrovní silnice číslo 1, z níž musíte sjet právě v tomto městě. Projedete skrz něj po asfaltové silnici, ze které asi po 400 metrech odbočíte vlevo na dobře udržovanou šotolinovou cestu. Po ní pojedete až na úplný konec k bezplatnému parkovišti.

Z parkoviště pak vede značená stezka podél celé říčky. Během zhruba 4,5 km trasy narazíte hned na několik přírodních tůní s teplou termální vodou, ve kterých se můžete vykoupat a klidně pokračovat dál do kopců.

Do oblasti se neplatí žádné vstupné.

Ubytování

Budete-li se chtít vypravit i dál do kopců, jako ideální se jeví přespat 1 noc někde v okolí.

Na nejvíce ubytování narazíte ve městečku Hveragerði, kde se můžete ubytovat například v pěkném penzionu Reykjadalur Guesthouse s cenami už od 2 300 Kč na noc, což je na Island velmi dobrá nabídka.

Chystáš se na Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.