Lago di Como

Co dělat u Lago di Como

Plavby po jezeře 

Jak lépe poznat jezero než při plavbě lodí. Výhledy na městečka a vesničky podél jezera spolu s úžasnými rezidencemi princezen, hollywoodských hvězd a milionářů uhranou nejednomu návštěvníkovi. Navíc lodní doprava tady na Lago di Como funguje perfektně a turisté si mohou vybrat z nepřeberného množství spojů. 

Návštěva některé z vil 

V Lago di Como najdete jednoznačně více luxusních vil než kde jinde na světě. Z tak velké nabídky je opravdu těžké si vybrat, ale my doporučujeme nevynechat alespoň tyto tři: 

Villa Carlotta v Tremezzu 

Pruská princezna Carlotta dostala roku 1847 vilu jako svatební dar od své matky. Dnes vila slouží jako muzeum a její komnaty plní davy turistů, kteří se mohou procházet po bývalém sídle princezny. Nádherná zahrada je proslulá díky barevným rododendronům, azalkám a především pak kvůli obrovské sekvoji a cypřišům. Kromě muzea je dnes využívána také k četným výstavám a hudebním vystoupením. Otevřená je od půlky března do konce října, a to každý den. Vstupné pro dospělého činí 10 euro, pro studenty a děti 5 euro. 

Villa Melzi v Bellagiu 

Nádherná vila Melzi v centru Bellagia uchvátí svou nádhernou anglickou zahradou táhnoucí se podél jezera a zdobenou úžasnými sochami, rybníkem s lekníny a skleníkem, který dnes slouží jako malé muzeum. Vila je soukromou rezidencí a není otevřená veřejnosti. Zahrady jsou naopak veřejnosti přístupné od března do října od pondělí do pátku. Vstupné činí 6,5 euro pro dospělého, děti mladší 12 let mají vstup zdarma. 

Villa Balbianello v Lennu 

Hvězda snímků Casino Royale a Star Wars Epizoda II láká davy na nádhernou zahradu a velkou sbírku čínského a afrického umění. Otevřená veřejnosti je od půlky března do půlky listopadu každý den kromě pondělí a středy. Nejlépe se na místo dopravíte taxilodí z Lenna.  Vstupné pro dospělého činí 10 euro, pro studenty a děti 5 euro. 

Zimní střediska 

Pokud se rozhodnete vyrazit k jezeru v zimě, můžete spojit romantické procházky malebnými vesničkami spolu s lyžováním v některém z nedalekých zimních středisek jako Pian di Bobbio, Monte Sighignola nebo Valchiavena. 

Pian di Bobbio 

Středisko Pian di Bobbio se nachází asi 20 kilometrů od Lecca. Celodenní vstupenka stojí 27 euro pro dospělého a 16 euro pro děti. Z Lecca odjíždí pravidelná autobusová linka č. D35 do Barzia. 

Více informací na: https://www.pianidibobbio.com/en/home 

Monte Sighignola 

Menší skiareál na švýcarsko-italské hranici se nachází asi 27 kilometrů od Argegna a jeho návštěvu tak doporučujeme těm z vás, kteří bydlíte na západní straně jezera (Argegno, Menaggio, Cernobbio). Denní skipas vychází na přibližně 20 euro. Kromě lyžování si tu navíc užijete nádherné výhledy na majestátní Alpy z vyhlídky „Balcone d’Italia“. 

Valchiavenna 

Skiareál Valchiavenna se nachází asi 50 kilometrů od městeček Domaso a Colico v severní části jezera. Nejlépe se sem dostanete automobilem po silnici číslo 36. V hlavní sezoně (od Vánoc do února) stojí denní skipas pro dospělého 41 euro, pro děti pak o 7 euro méně, poté cena postupně klesá o pár euro. 

Více informací na: https://www.skiareavalchiavenna.it/en/ 

Jídlo a pití 

Kukuřičná polenta je tradičním pokrmem místních lidí a na talíři se tu objevuje častěji než tradiční italské těstoviny. Při své návštěvě byste také neměli vynechat na slunci sušené slané rybičky známé jako „missoltini“. Zkuste také smaženou dobrůtku fritto misto, které tady u jezera tvoří směs místních ryb. Jezero je také domovem fantastických vín. Nejvíce oceňované jsou ty z Montevecchia a z oblasti Domasa. Lago di Como se také pyšní vynikající sýry, mezi nimiž vyniká taleggio, čerstvá formagella a lombardské quartirolo. 

Tip! Nastupte na lanovku Como-Brunate a ochutnejte kukuřičnou pochoutku v tradiční polenterii. Kromě výborné hostiny vás čekají také krásné výhledy na jezero a při jasném dni uvidíte blízké švýcarské Alpy. Více informací na: https://www.lapolenteria.it/ristorante/index.html.

Chystáš se k Lago di Como?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.