Lago di Como

Počasí u Lago di Como a kdy sem jet

Počasí u Lago di Como

Průměrné teploty se pohybují od -5 do 5 °C v zimě a od 20 do 30 °C v létě.   

Jaro: Od března do května se teplota z chladných 9 °C postupně vyšplhá až k příjemné dvacítce a okolní městečka a vesničky se začínají postupně plnit turisty. Nezapomeňte s sebou přibalit deštník, během jara tu vcelku často prší a květen je v průměru nejdeštivějším měsícem celého roku.  

Léto: Nejvytíženější turistické období, kdy se na jezero sjíždí davy turistů, je také nejteplejším obdobím v roce. Od června do srpna se teploty postupně vyšplhají až k tropické třicítce. Teplota vody se od července dostává nad příjemných 20 °C. Ani v létě nejsou deště výjimkou, a tak nebuďte překvapeni, když čas od času sprchne. 

Podzim: Na podzim se jezero zahalí do červené, žluté a hnědé barvy a okolní hory nasadí bílé sněhové čepice. Teplota od září do listopadu postupně klesá až k 8 °C, ale leckdy se dostane ještě níž. Nezapomeňte tedy přibalit teplejší kusy oblečení. 

Zima: V zimě teplota rapidně klesá. Leden je nejchladnějším měsícem roku s průměrnou teplotou kolem 1 °C. Teploty pod nulou však také nejsou výjimkou. Zimní období je turisticky nejméně vytížené a ceny klesají dolů. Navíc si můžete užít perfektní sjezdovky v nedalekých resortech Pian di Bobbio, Monte Sighignola nebo Valchiavena.

Tabulka teplot během roku

Lago di Como - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
2 °C
únor
přeháňky
4 °C
březen
přeháňky
11 °C
duben
přeháňky
17 °C
květen
přeháňky
23 °C
červen
přeháňky
23 °C
červenec
polojasno
26 °C
srpen
polojasno
25 °C
září
polojasno
20 °C
říjen
přeháňky
15 °C
listopad
přeháňky
10 °C
prosinec
přeháňky
5 °C

Kdy jet k Lago di Como

Nejlépe v období mezi březnem a listopadem, kdy jsou teploty příjemné a počet slunných dní největší. Pokud rádi kombinujete lyžování s poklidnou turistikou, pak jeďte v lednu nebo začátkem února.

Chystáš se k Lago di Como?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 09. 2020

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.