Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Lago di Como
Teploty během roku

2 °C

4 °C

11 °C

17 °C

23 °C

23 °C

26 °C

25 °C

20 °C

15 °C

10 °C

5 °C

Počasí u Lago di Como

Průměrné teploty se pohybují od -5 do 5 °C v zimě a od 20 do 30 °C v létě.   

Jaro: Od března do května se teplota z chladných 9 °C postupně vyšplhá až k příjemné dvacítce a okolní městečka a vesničky se začínají postupně plnit turisty. Nezapomeňte s sebou přibalit deštník, během jara tu vcelku často prší a květen je v průměru nejdeštivějším měsícem celého roku.  

Léto: Nejvytíženější turistické období, kdy se na jezero sjíždí davy turistů, je také nejteplejším obdobím v roce. Od června do srpna se teploty postupně vyšplhají až k tropické třicítce. Teplota vody se od července dostává nad příjemných 20 °C. Ani v létě nejsou deště výjimkou, a tak nebuďte překvapeni, když čas od času sprchne. 

Podzim: Na podzim se jezero zahalí do červené, žluté a hnědé barvy a okolní hory nasadí bílé sněhové čepice. Teplota od září do listopadu postupně klesá až k 8 °C, ale leckdy se dostane ještě níž. Nezapomeňte tedy přibalit teplejší kusy oblečení. 

Zima: V zimě teplota rapidně klesá. Leden je nejchladnějším měsícem roku s průměrnou teplotou kolem 1 °C. Teploty pod nulou však také nejsou výjimkou. Zimní období je turisticky nejméně vytížené a ceny klesají dolů. Navíc si můžete užít perfektní sjezdovky v nedalekých resortech Pian di Bobbio, Monte Sighignola nebo Valchiavena.

Kdy jet k Lago di Como

Nejlépe v období mezi březnem a listopadem, kdy jsou teploty příjemné a počet slunných dní největší. Pokud rádi kombinujete lyžování s poklidnou turistikou, pak jeďte v lednu nebo začátkem února.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu