Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V uplynulých měsících letecká společnost TAP nás pravidelně zásobuje akčními letenkami z Prahy na Madeiru pod 4 000 Kč, ovšem jen výjimečně se objeví i termíny na letní prázdniny. V současné akci však zpáteční letenky za 3 786 Kč pořídíte i na několik červencových termínů zejména ve druhé půlce měsíce.

Zvažujete-li dovolenou na Madeiře o prázdninách, není nad čím váhat. Za stejno cenu pak pořídíte letenky i na říjen, listopad a prosinec.

Protože vyhledávání na webu TAPu není příliš uživatelsky přátelské, uvádíme příklady konkrétních termínů levných letenek:

 • Odlet z Prahy: 27. až 30.6., 11. až 15.7., 20. až 22.7.
 • Návrat z Madeiry: 1. až 4.7., 18. až 29.7.
 • viz kalendář letenek

Naplánujte si celou cestu s námi. Zpracovali jsme pro vás podrobného průvodce Madeirou:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 500 Kč . Ušetříš přibližně 50 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Červenec a říjen-prosinec

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

55x40x20 cm + osobní taška

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lucii.cr
lucii.cr

madeiru doporučujeme jako super podzimní / zimní destinaci, sice hrozí nestálost počasí (ale to i v létě), ale pak jde udělat za super cenu. Dokonce i přes Vánoce jsme měli příjemnou cenu ubytování i auta.

před 14 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 810 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-06T12:59:58+02:00)

Otázka je, jak to bude letos. Zvlášť pokud nebudou rezervace provedené dlouho dopředu.

před 14 dny
Avatar uživatele lucii.cr
lucii.cr

překvapilo mne, že na listopad aktuálně jsou malé auta i pod 200 EUR za týden. Přes Vánoce kolem 200 EUR.

I loni se to na poslední chvíli šplhalo výš. Řešili jsme v říjnu a auto / týden bylo 300 EUR, ubytko se snídání v luxusním velkém apartmánu za 7000 Kč / 2 osoby.

Přidat odpověď
před 14 dny

Rezervovala jsem před měsícem v hlavní sezoně auto (třída B) u Madeira Car Booking a vychází 13000 na 14 dní včetně pojištění, cena mi přijde v pohodě.., možná stačí nejít rovnou na Rentalcars. -) Ale u Tapu bych po zkušenosti letenku už nekoupila🙃

před 14 dny
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Tak to měli před měsícem extra jiné ceny než dnes, protože teď stojí 14 dnů 30 tisíc:

https://www.madeiracarbooking.co...r-group-b/

Prices High Season ( July and August):

3 to 6 days = 86€ per day

7 or more days = 82€ per day

Přidat odpověď
před 14 dny
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 91 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-05T17:00:31+02:00)

Mno, hezké. Jeden z důvodů, proč zatím dávám přednost jiným destinacím - auto. Pokud vás ale Madeira láká, i když víte, že o to úplně nejlepší bez auta přijdete, tak je tu na stránkách cestopis o tom, jak a co se dá na Madeiře vidět bez auta. Mně to přijde jako nehorázná drzost místních. Jezdí jim tam moc západních důchodců, asi.

před 15 dny
Avatar uživatele milka _2
milka _2

Cena je astronomická a aut málo. Já bych to projela tak jako tak busem. Jezdím denně, ale tam je to fakt místy dost drsný. Nahoru na jedničku a dolů smrdí brzdy a ještě se vyhýbat protisměrně busům. Stále je tam slušná sít veřejné dopravy a dá se leccos zvládnout a to je pak lepší bydlet ve Funchalu. A navíc- nemusí se člověk hlídat v konzumaci vína a ponchy.

před 15 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, cestopis Maderia bez auta zde: https://www.cestujlevne.com/cest...rynem-2338

Praktické tipy k dopravě na Madeiře v našem průvodci: https://www.cestujlevne.com/pruv...ra/doprava

Dokonce bych řekl, že bez auta se dá objet skoro vše, byť pravda, s o mnoho horší časovou flexibilitou.

Přidat odpověď
před 15 dny
TH

Možná bych nejdřív zkusil udělat rezervaci ubytování na bookingu (tu, kterou můžete zrušit zdarma) a počkat, zda vám Booking nabídne slevu na auto (mě dali asi 20 %). Na rentalcars to vycházelo ve finále o dost dráž, takže za zkoušku nic nedáte.

před 15 dny
Avatar uživatele mxp
mxp

Booking mi po rezervaci nabídl slevu jen 10% a s tou jsem se nedostal pod 1000€/10 dní (kat.C). Prošel jsem i nabídku většiny místních půjčoven (ze seznamu na https://www.visitmadeira.com/en-...ar-rental). U některých šlo udělat objednávku za cca 650€, ta však nikdy nebyla potvrzena z důvodu, že v létě už nemají žádná volná auta. Nakonec jsem vzal auto od funchalcarhire.net za 800€.

Teď koukám na možnosti a opravdu, na 10 dní cca 23tis :o

Odpovědět
před 15 dny
TH

Souhlas. Nedávno sem to psal k minulé akci. Auta na týden až okolo 17K :O

Odpovědět
před 15 dny
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Před nákupem letenky si ověřte ceny autopůjčoven, ceny jsou astronomické!!!

Odpovědět
před 15 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Jedem!
Almadraba
ušetříš až 49%
To musíš vidět!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Tam jsi ještě nebyl!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira