Centrum Bogoty

Ubytování v Bogotě

Kde se ubytovat v Bogotě

Bogotá je rozlohou ohromné velkoměsto, dobře si naplánujte, kde budete bydlet. Rozhodně nestojí za to ušetřit pár stovek a pak hodinu dojíždět do centra přes ne úplně dobře vypadající oblasti. Bogotu si můžeme rozdělit do několika oblastí:

Chapinero, La Gran Via a Usaquen jsou nejlepší čtvrti s kvalitními mezinárodními hotely. Dostupnost do historického centra je dobrá několika expresními autobusy, lze jít i pěšky, pokud budete bydlet jižněji a tedy blíž hlavnímu dění. Večer jsou tato místa klidná se solidním zázemím v podobě lepších (a taky dražších) restaurací a obchodů.

V historickém centru La Candelaría a Santa Fe se ubytujte, pokud se vám nechce chodit moc daleko a všechny turistické zajímavosti máte rádi po ruce. Najdete tu i spoustu opravdu levných nabídek, jejichž kvalita však může být dost špatná, důsledně čtěte recenze. Nevýhoda hotelů v centru je fakt, že po setmění může být v některých místech vyloženě nebezpečné vůbec vycházet ven.

Hodně hotelů, včetně těch nejlepších mezinárodních značek, najdete v oblasti San Felipe, Normandia a Santa Cecillia. I přesto, že jsou spíše na okraji města, vzhledem k blízkosti mezinárodního letiště patří tato oblast mezi ty lepší a bezpečné. Hotely tu navíc mají dobré ceny, je jich tu hodně a poslouží jak pro rychlou cestu na letiště, tak i do centra. To je sice poměrně daleko, ale po hlavní třídě projíždí hned několik expresních autobusových linek a déle než 30 minut vám cesta trvat nebude. Na letiště pak maximálně 10–15 minut.

Máte-li brzký ranní odlet z letiště a vyžadujete bydlení přímo v areálu s dostupností maximálně do 5 minut od terminálu, vyberte hotely Habitel, Courtyard by Mariott nebo levný apartmán „hotel victoria in“.

Jiná místa v Bogotě se pro ubytování příliš neodporučují, jak s ohledem na bezpečnost, tak na praktičnost docházkových/dojížděcích možností.

Ceny

Cenová hladina ubytování v Bogotě je obecně nižší než v Evropě. Ty lepší hotely startují na 2.000 až 2.500 Kč za noc a pokoj, průměrně však zaplatíte kolem 1.000 Kč. Nejlevnější hotely najdete podél třídy „Avenida El Dorado“, které mají ideální polohu. Expresní autobusy tudy jezdí jak do centra, tak na letiště.

Ubytování přes airbnb se doporučuje jen u osob s mnohonásobným kladným hodnocením a jen ve výše zmíněných oblastech. Za soukromý pokoj zaplatíte klidně od 300 Kč na noc.

Chystáš se do Bogoty?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Bogotě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.