Zavřít boční panel

Ubytování v Bogotě

Kde se ubytovat v Bogotě

Bogotá je rozlohou ohromné velkoměsto, dobře si naplánujte, kde budete bydlet. Rozhodně nestojí za to ušetřit pár stovek a pak hodinu dojíždět do centra přes ne úplně dobře vypadající oblasti. Bogotu si můžeme rozdělit do několika oblastí:

Chapinero, La Gran Via a Usaquen jsou nejlepší čtvrti s kvalitními mezinárodními hotely. Dostupnost do historického centra je dobrá několika expresními autobusy, lze jít i pěšky, pokud budete bydlet jižněji a tedy blíž hlavnímu dění. Večer jsou tato místa klidná se solidním zázemím v podobě lepších (a taky dražších) restaurací a obchodů.

V historickém centru La Candelaría a Santa Fe se ubytujte, pokud se vám nechce chodit moc daleko a všechny turistické zajímavosti máte rádi po ruce. Najdete tu i spoustu opravdu levných nabídek, jejichž kvalita však může být dost špatná, důsledně čtěte recenze. Nevýhoda hotelů v centru je fakt, že po setmění může být v některých místech vyloženě nebezpečné vůbec vycházet ven.

Hodně hotelů, včetně těch nejlepších mezinárodních značek, najdete v oblasti San Felipe, Normandia a Santa Cecillia. I přesto, že jsou spíše na okraji města, vzhledem k blízkosti mezinárodního letiště patří tato oblast mezi ty lepší a bezpečné. Hotely tu navíc mají dobré ceny, je jich tu hodně a poslouží jak pro rychlou cestu na letiště, tak i do centra. To je sice poměrně daleko, ale po hlavní třídě projíždí hned několik expresních autobusových linek a déle než 30 minut vám cesta trvat nebude. Na letiště pak maximálně 10–15 minut.

Máte-li brzký ranní odlet z letiště a vyžadujete bydlení přímo v areálu s dostupností maximálně do 5 minut od terminálu, vyberte hotely Habitel, Courtyard by Mariott nebo levný apartmán „hotel victoria in“.

Jiná místa v Bogotě se pro ubytování příliš neodporučují, jak s ohledem na bezpečnost, tak na praktičnost docházkových/dojížděcích možností.

Ceny

Cenová hladina ubytování v Bogotě je obecně nižší než v Evropě. Ty lepší hotely startují na 2.000 až 2.500 Kč za noc a pokoj, průměrně však zaplatíte kolem 1.000 Kč. Nejlevnější hotely najdete podél třídy „Avenida El Dorado“, které mají ideální polohu. Expresní autobusy tudy jezdí jak do centra, tak na letiště.

Ubytování přes airbnb se doporučuje jen u osob s mnohonásobným kladným hodnocením a jen ve výše zmíněných oblastech. Za soukromý pokoj zaplatíte klidně od 300 Kč na noc.

Vyhledej si svůj hotel v Bogotě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Kolumbijské hlavní město bude pro většinu z vás nejspíše prvním kontaktem se zemí. Na místní letiště míří stovky letů z celého světa a také stovky navazujících linek do ostatních kolumbijských míst. Osmimilionová megapole působí na první pohled chladně a studeně, a to ať už díky vysoké nadmořské výšce (cca 2.500 m n. m.), nebo kvůli tak trochu neosobní architektuře a obrovské rozloze.

Dejte městu druhou šanci a odmění se vám historickým centrem s krásně barevnými domy, uchvacujícími výhledy z okolních kopců i mírnějším přechodem mezi „civilizovanou“ Evropou a živelnějším kolumbijským venkovem. Bogotá je totiž nejihoamericky chladná a trochu odtažitá, nikdo si vás tu nebude moc všímat a celkově samostatný pohyb po městě bude komfortnější než v jiných oblastech Kolumbie.

Bezpečnost

Jsme ve velkém jihoamerickém městě a otázka bezpečnosti nás tak určitě bude pálit na prvním místě. Bogotá v posledních 20 letech masivně investovala a v současnosti patří k nejbezpečnějším velkoměstům na celém kontinentu. Samozřejmě i tady jsou oblasti, kam by se turista rozhodně neměl pouštět – typicky se jedná o na první pohled chudší čtvrti se špinavými ulicemi a nízkými domky s plechovými střechami, většinou na kraji města. Obecně se také dá říct, že Bogotá severně od historického centra La Candelaría je výrazně bezpečnější než oblast jižně.

Každopádně je nutné si uvědomit, že riziko okradení je tu i přesto mnohonásobně vyšší než v evropských podmínkách (nenosit okatě nic cenného a nejlépe skrytě, nebránit se při přepadení). Stejně tak si den naplánujte ideálně tak, abyste do hotelu dorazili před setměním. I centrum La Candelaría je v noci na seznamu „no-go zón“.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1-2 dny
Na samotné město vám bude stačit málo, přímo v Bogotě toho zase tolik k vidění není.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městskou turistiku neohrozí žádné roční období. Teploty i srážky jsou stabilní napříč rokem.
Více o počasí
Letenky od
14.500 Kč
Tolik běžně zaplatíte za letenku z Vídně, z Prahy okolo 18.500 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu