Průvodce státem
Měsíc
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Měsíci

Kráter hopping

Jestliže jihovýchodní Asii proslavil oblíbený island hopping, pak na Měsíci se těší přinejmenším stejné oblibě tzv. kráter hopping. Kráterů je na povrchu měsíce více než na dálnici D1 z Prahy do Brna, a tak o výlety není nouze.

Mezi oblíbené krátery patří například Koperníkův kráter, kráter Tycho či kráter Piccolomini, jehož existenci však před časem poněkud kontroverzně odmítla uznat asociace ortodoxních kavárníků.

Moře a oceány

Pro většinu turistů jsou moře a oceány na Měsíci zklamáním kvůli nedostatku vody. Na druhou stranu je tu díky tomu velké množství pláží, které sahají až na druhý konec oceánu. Ideální pro romantické večerní procházky při Měsíčku.

Pozorování Země

Velmi oblíbená aktivita na Měsíci je pozorování Země. Žádná jiná destinace vám takový pohled nenabídne. Snad jedině Severní Korea, která je od zbytku planety podobně vzdálená a izolovaná. 

Fakultativní výlety na ISS

Další možností, co na Měsíci podniknout, je fakultativní výlet na mezinárodní vesmírnou stanici ISS, kde vyškolení austronauté s výbavou v hodnotě několika miliard dolarů rádi ukazují, jak se ve vesmíru čúrá, kadí nebo jak se do pusy chytají vznášející se vodní kuličky.

Dovolená minimálně na měsíc

Měsíc s nikým nesousedí, přesto už však tuto destinaci každý párkrát na vlastní oči viděl. Nachází se přibližně 384.403 km od Prahy, není to tedy o mnoho dál než do Brna. Vzdálenost se však v průběhu roku mění s tím, jak se Měsíc kolem Prahy otáčí. Na dovolenou sem vyrazí ten, kdo vyhledává méně přitažlivé destinace. Ideální je však i pro toho, kdo nikam nechvátá, dokáže si užít náročné treky a touží víc po tichém dobrodružství než po vodě a čerstvém vzduchu.

Víza
Měsíc zdarma
Turistická víza na Měsíc jsou vydávána na měsíc zdarma.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Nestabilní
Citelné rozdíly v teplotách očekávejte mezi -173 až +126 °C.
Více o počasí
Letenky od
Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 100 %.
Akční nabídky