Měsíc

Co dělat na Měsíci

Kráter hopping

Jestliže jihovýchodní Asii proslavil oblíbený island hopping, pak na Měsíci se těší přinejmenším stejné oblibě tzv. kráter hopping. Kráterů je na povrchu měsíce více než na dálnici D1 z Prahy do Brna, a tak o výlety není nouze.

Mezi oblíbené krátery patří například Koperníkův kráter, kráter Tycho či kráter Piccolomini, jehož existenci však před časem poněkud kontroverzně odmítla uznat asociace ortodoxních kavárníků.

Moře a oceány

Pro většinu turistů jsou moře a oceány na Měsíci zklamáním kvůli nedostatku vody. Na druhou stranu je tu díky tomu velké množství pláží, které sahají až na druhý konec oceánu. Ideální pro romantické večerní procházky při Měsíčku.

Pozorování Země

Velmi oblíbená aktivita na Měsíci je pozorování Země. Žádná jiná destinace vám takový pohled nenabídne. Snad jedině Severní Korea, která je od zbytku planety podobně vzdálená a izolovaná. 

Fakultativní výlety na ISS

Další možností, co na Měsíci podniknout, je fakultativní výlet na mezinárodní vesmírnou stanici ISS, kde vyškolení austronauté s výbavou v hodnotě několika miliard dolarů rádi ukazují, jak se ve vesmíru čúrá, kadí nebo jak se do pusy chytají vznášející se vodní kuličky.

Chystáš se na Měsíc?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.