Průvodce státem
Měsíc
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Měsíci

Aktuální kurz 1 Kč = 1 Kč

Ceny

Měsíc je plný extrémů a týká se to i otázky peněz a cen. Jestliže ty nejlepší věci na světě jsou zadarmo, tak na Měsíci to platí přinejmenším dvojnásob. Vlastně je tu zdarma úplně všechno, i když pravda – není toho zase tak moc.

Nenechte se však zmást. Za chybu tu naopak můžete zaplatit životem. Své by o tom mohla vyprávět trojice amerických turistů, kteří se sem vydali v únoru 1967. Cenu nejvyšší – a snad by se dalo říct, že i dost předraženou – zaplatili ještě dříve, než vůbec vyrazili. Se snahou ušetřit doslova pohořeli. Za tento text shoříme v pekle.

Smlouvání a dýška

Smlouvat lze na Měsíci jen velmi těžko, snad jedině s Bohem. Ani spropitné tu není zrovna zvykem, což potěší ty největší chuďase a škudlily.

Ceny ubytování

Velkou výhodou je fakt, že jeden den trvá na Měsíci přibližně 29 dní pozemských. Ubytování si tak stačí zarezervovat na jedinou noc a pokryjete tím pravděpodobně celý svůj pobyt.

Když to shrneme, výprava na Měsíc – i kdyby byla třeba na měsíc – nebude stát celkem za nic. Přesto bude k nezaplacení :)

Dovolená minimálně na měsíc

Měsíc s nikým nesousedí, přesto už však tuto destinaci každý párkrát na vlastní oči viděl. Nachází se přibližně 384.403 km od Prahy, není to tedy o mnoho dál než do Brna. Vzdálenost se však v průběhu roku mění s tím, jak se Měsíc kolem Prahy otáčí. Na dovolenou sem vyrazí ten, kdo vyhledává méně přitažlivé destinace. Ideální je však i pro toho, kdo nikam nechvátá, dokáže si užít náročné treky a touží víc po tichém dobrodružství než po vodě a čerstvém vzduchu.

Víza
Měsíc zdarma
Turistická víza na Měsíc jsou vydávána na měsíc zdarma.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Nestabilní
Citelné rozdíly v teplotách očekávejte mezi -173 až +126 °C.
Více o počasí
Letenky od
Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 100 %.
Akční nabídky