Měsíc

Kultura a lidé na Měsíci

Historie

Měsíc existuje, co pamatujeme. Ačkoli se o něj intenzivně zajímáme již od doby, kdy si Leonardo da Vinci správně uvědomil, že se jedná o hmotné těleso a nikoli o boží šmouhu na obloze, dohromady toho o Měsíci zase tak moc nevíme.

Odhaduje se, že Měsíc vznikl zhruba o 140–280 milionů let později než Země. O to obdivuhodněji se jeví, že například v péči o životní prostředí je o sto až dvě stě milionů let napřed. Vznik Měsíce připisujeme následkům srážky Země s tělesem o velikosti tyčinky Mars.

Lidé

Obyvatelé Měsíce jsou velmi plaší, a ačkoli se o zdokumentování jejich kultury snaží již mnoho let celá řada vědeckých pracovníků z oboru konspiračních teorií, nemáme dosud příliš mnoho poznatků o jejich jazyce, domácích obyčejích či tradičních tancích.

Jazyk

Dobrá zpráva je, že díky složení obyvatelstva se nebudete mít na Měsíci žádný problém s kýmkoli domluvit. Dokonce se dá říct, že se na Měsíci velmi obstojně domluvíte i česky. Angličtina však bude výhodou, neboť zatím nejvíce turistů Měsíc zaznamenal z USA.

Náboženství

Málo toho také víme o náboženství na Měsíci. Samotný Měsíc ve spojení s čokoládovou hvězdou Orion se stal pro některé pozemšťany symbolem islámu, nicméně soudě podle oficiálního loga je v tom sotva tak na půlměsíc. Jaké náboženství vyznává druhá polovina Měsíce, zatím nevíme, protože je na ni ze Země špatně vidět.

Kulturní vlivy

Ačkoli toho o Měsíci moc netušíme, my sami jsme jím prokazatelně pravidelně ovlivňováni. Měsíc způsobuje časté přílivy a odlivy a o něco méně časté vytí vlkodlaků. Zdaleka nejhorší zdokumentovaný dopad má jeho pravidelný měsíční cyklus na prudké výkyvy nálady u zhruba poloviny obyvatel planety Země. 

Mezi známé kulturní pojmy patří:

  • měsíční kameny,
  • měsíční kalendář,
  • měsíční horoskop a
  • nepříliš populární měsíční splátky

Pokud na Měsíci jeho původní obyvatele potkáte, budeme rádi, když nám tuto část průvodce pomůžete doplnit.

Chystáš se na Měsíc?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.