Průvodce státem
Měsíc
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Měsíci

Jestliže je na tom Měsíc na štíru s dopravou, pak s gastronomií na tom není o nic lépe. Zdejší restaurace sice údajně servírují skvělé jídlo, ale zcela postrádají atmosféru. Ačkoli Měsíc zatím navštívili pouze samí Američané, překvapivě tady nenajdete ani jeden fast food.

Nejlepší je proto se pořádně připravit a vzít si s sebou třikrát více řízků v alobalu než na dovču do Chorvatska. Nezapomeňte ani na dostatečné množství tekutin – na Měsíci je voda pouze ve formě ledu ukrytého v kráterech a bůhví, co v ní bude za sajrajt.

Měsíc je nicméně velmi oblíbenou destinací mezi ženami. Díky menší gravitaci tady totiž mohou shodit zhruba 84 % své váhy a to navíc bez otravného jojo efektu. Muži zase ocení možnost svým partnerkám dokázat, že se týdny dřiny v posilovně vyplatily. A bez diety!

Dovolená minimálně na měsíc

Měsíc s nikým nesousedí, přesto už však tuto destinaci každý párkrát na vlastní oči viděl. Nachází se přibližně 384.403 km od Prahy, není to tedy o mnoho dál než do Brna. Vzdálenost se však v průběhu roku mění s tím, jak se Měsíc kolem Prahy otáčí. Na dovolenou sem vyrazí ten, kdo vyhledává méně přitažlivé destinace. Ideální je však i pro toho, kdo nikam nechvátá, dokáže si užít náročné treky a touží víc po tichém dobrodružství než po vodě a čerstvém vzduchu.

Víza
Měsíc zdarma
Turistická víza na Měsíc jsou vydávána na měsíc zdarma.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Nestabilní
Citelné rozdíly v teplotách očekávejte mezi -173 až +126 °C.
Více o počasí
Letenky od
Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 100 %.
Akční nabídky