Průvodce státem
Měsíc
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Měsíci

Jak se sem dostaneš

V současnosti provozuje pravidelný spoj jako jediná aerolinka na světě společnost SpaceX miliardáře, vizionáře a šílence Elona Muska. Ceny jsou dohodou, což je mezi leteckými společnostmi poměrně smělý tah. Nicméně podle odborníků na vesmírnou turistiku se cena zpáteční letenky odhaduje na 175 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba na 4 a půl milardy korun.

Průměrný Čech si tak na letenku na Měsíc vydělá za zhruba 15.000 let, tedy těsně před odchodem do důchodu. Naštěstí se většina Čechů cítí ve všech ohledech nadprůměrná, a tak lze očekávat, že první české měsíční turisty uvidíme již brzy. Nakonec když se tam mohl dostat Krteček, proč byste nemohli i vy.

Jako výhodnější se pak jeví jednosměrná letenka, která při třetinové ceně bude oblíbeným dárkem pro méně oblíbené rodinné příslušníky.

Největší radost z cen letenek bude mít pravděpodobně zakladatel portálu Cestujlevne.com David Eiselt se svou 2% provizí.

Jak se tu budeš dopravovat

Jakmile na Měsíci přistanete, velice rychle zjistíte, že doprava je tady tragická. Naprosto zde chybí fungující systém veřejné hromadné dopravy, lítačka na měsíc se vám tedy vůbec nevyplatí. Nečekejte ani půjčovny lunárních vozítek. Na to, že má Měsíc hned několik moří, se zde za těch několik milionů let nerozvinula ani lodní doprava.

Nemá smysl tu čekat na vlak, dálnice nebo šestisedadlové lanovky. Naštěstí jsme na podobné podmínky v Česku celkem zvyklí. Bratři Slováci si tu dokonce budou celkem lebedit.

Nejlepší způsob dopravy po Měsíci je tedy buď dělat malé kroky pro vás, ale velké pro lidstvo, případně můžete vyzkoušet oblíbený moonwalking Michaela Jacksona.

Dovolená minimálně na měsíc

Měsíc s nikým nesousedí, přesto už však tuto destinaci každý párkrát na vlastní oči viděl. Nachází se přibližně 384.403 km od Prahy, není to tedy o mnoho dál než do Brna. Vzdálenost se však v průběhu roku mění s tím, jak se Měsíc kolem Prahy otáčí. Na dovolenou sem vyrazí ten, kdo vyhledává méně přitažlivé destinace. Ideální je však i pro toho, kdo nikam nechvátá, dokáže si užít náročné treky a touží víc po tichém dobrodružství než po vodě a čerstvém vzduchu.

Víza
Měsíc zdarma
Turistická víza na Měsíc jsou vydávána na měsíc zdarma.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Nestabilní
Citelné rozdíly v teplotách očekávejte mezi -173 až +126 °C.
Více o počasí
Letenky od
Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 100 %.
Akční nabídky