Měsíc

Doprava na Měsíci

Jak se sem dostaneš

V současnosti provozuje pravidelný spoj jako jediná aerolinka na světě společnost SpaceX miliardáře, vizionáře a šílence Elona Muska. Ceny jsou dohodou, což je mezi leteckými společnostmi poměrně smělý tah. Nicméně podle odborníků na vesmírnou turistiku se cena zpáteční letenky odhaduje na 175 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba na 4 a půl milardy korun.

Průměrný Čech si tak na letenku na Měsíc vydělá za zhruba 15.000 let, tedy těsně před odchodem do důchodu. Naštěstí se většina Čechů cítí ve všech ohledech nadprůměrná, a tak lze očekávat, že první české měsíční turisty uvidíme již brzy. Nakonec když se tam mohl dostat Krteček, proč byste nemohli i vy.

Jako výhodnější se pak jeví jednosměrná letenka, která při třetinové ceně bude oblíbeným dárkem pro méně oblíbené rodinné příslušníky.

Největší radost z cen letenek bude mít pravděpodobně zakladatel portálu Cestujlevne.com David Eiselt se svou 2% provizí.

Jak se tu budeš dopravovat

Jakmile na Měsíci přistanete, velice rychle zjistíte, že doprava je tady tragická. Naprosto zde chybí fungující systém veřejné hromadné dopravy, lítačka na měsíc se vám tedy vůbec nevyplatí. Nečekejte ani půjčovny lunárních vozítek. Na to, že má Měsíc hned několik moří, se zde za těch několik milionů let nerozvinula ani lodní doprava.

Nemá smysl tu čekat na vlak, dálnice nebo šestisedadlové lanovky. Naštěstí jsme na podobné podmínky v Česku celkem zvyklí. Bratři Slováci si tu dokonce budou celkem lebedit.

Nejlepší způsob dopravy po Měsíci je tedy buď dělat malé kroky pro vás, ale velké pro lidstvo, případně můžete vyzkoušet oblíbený moonwalking Michaela Jacksona.

Chystáš se na Měsíc?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.