5 míst, která doporučujeme na Měsíci navštívit

Apollo 11

Místo, kde přistál slavný cyklista a trumpetista Armstrong, Buzz Rakeťák Aldrin a ten třetí. Oblíbená příležitost pro unikátní selfie s údajně naaranžovanou americkou vlajkou. Kromě ní tu také můžete najít první stopy člověka na Měsíci a pozorovat odtud nádhernou, obrovskou, životadárně modrou planetu Zemi za pomalého, tichého uvědomění si, jak jsme malí, oškliví a bezvýznamní.

Zobrazit popis

Kráter Koperník

Koperníkův kráter leží v oblasti Moře ostrovů, má zhruba 90 kilometrů v průměru a cestu kolem něj si můžete naplánovat ještě před odletem díky tomu, že leží na přivrácené straně Měsíce (zhruba uprostřed) a je tak pěkně vidět. Severně od kráteru leží horské štíty pohoří Karpaty, hojně navštěvované slovenskými víkendovými výletníky. Od centra kráteru vychází sekundární impaktní krátery vzniklé dopadem materiálu vyvrženého při dopadu hlavního…

Zobrazit popis

Moře klidu

Moře klidu není příliš velké, ale zato je označováno českými turisty za největší podvod vesmírných cestovních kanceláří. Jestliže si většina z nás obvykle stěžuje na nízkou teplotu vody, příliš malé či příliš velké vlny, příliš písčité pláže, slanou pachuť či častý výskyt ryb, pak vás Moře klidu spolehlivě zneklidní svým absolutním nedostatkem vody. Přesto je Moře klidu nejoblíbenější cíl většiny turistů. Dopadly sem americké sondy Ranger 6,…

Zobrazit popis

Oceán bouří

Povážlivě blízko k Moři klidu leží Oceán bouří. Ani ten vás zrovna nepotěší množstvím vody, nicméně výlet sem si užijí milovníci adrenalinu. Tenká vychladlá kůra o rozloze 4 miliony kilometrů čtverečních tu přímo sálá radioaktivitou a vulkanismem.

Zobrazit popis

Mt Huygens

Mt Huygens je nejvyšší hora Měsíce. Přesto by nad ní Radek Jaroš mávl rukou, neboť dosahuje nadmořské výšky jen zhruba 5 a půl kilometru. Na vrchol zatím nevede žádná značená cesta, nicméně Klub českých turistů už údajně míchá pořádnou porci zelené a modré.

Zobrazit popis
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu