Zpět na seznam míst co vidět v Medellínu
Arví

Národní park Arví

V kopcích vysoko nad městem narazíte na ideální místo k celodennímu výletu bez nutnosti použití auta nebo ještě hůř místní cestovky. Přímo do srdce národního parku Arví totiž jezdí jedna z lanových drah (označená jako linka L). Při cestě z centra se vyjdete metrem A směrem na sever, ve stanici Acevedo přestupte na lanovku K, tou dojeďte na konečnou Santo Domingo Savio, kde přestoupíte na lanovku L, která vás už bez zastávky doveze k hlavnímu vchodu. Z centra počítejte se zhruba hodinovou cestou, během níž si užijete krásné výhledy na celé medellínské údolí. Jedna jízda z centra vyjde na 5.550 pesos, zpět také.

V národním parku si budete chvílemi připadat jako někde na Šumavě, chvíle zase jako uprostřed tropického deštného pralesa. Je protkán desítkami kilometrů upravených stezek a chodníků i občerstveními u vchodu a stanice lanové dráhy.

Park je otevřen od úterý do neděle v časech 9:00 do 16:00 a vstup není zpoplatněn. V pondělí zůstává uzavřen. Můžete si však za drobný poplatek 5 až 7.000 pesos domluvit v návštěvnickém centru procházku s průvodcem.

  • Naviguj: 6.28826, -75.5121

Další místa v Medellínu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu