Káhira
Káhira

10 míst co vidět v Káhiře

Národní muzeum egyptské civilizace

Káhira

Jedno z největších světových muzeí najdete v bývalém antickém městě Fustat na jihu Káhiry. Národní muzeum egyptské civilizace bylo otevřeno v roce 2017 a spolu s GEM - Velkým egyptským muzeem, které se specializuje zejména na archeologické artefakty, tvoří hlavní kulturně-historickou osu mapování dějin Egypta.

Postupně se do těchto nových dvou muzeí přesouvají všechny předměty z původního Egyptského muzea na náměstí Tahrir a i z ostatních muzeí v rámci celého Egypta.

Sbírky muzea

Muzeum je rozděleno do dvou hlavních oddílů: chronologického a tématického. V prvních z nich je už podle názvu znázorněna historie Egypta na časové ose, druhý se pak specializuje na konkrétní témata, oblasti a milníky civilizace od starověku až po současnost.

Jedním z hlavních taháků Národního muzea je 22 vystavených mumií: 18 faraonů a 4 jejich manželky.

Na rozdíl od GEM zde nenajdete archeologické vykopávky, ale především různé předměty nalezené v jiných muzeích, informační mapy a tabule i místnosti s promítáním dokumentů.

Vstupné a otevírací doba

Muzeum je otevřeno každý den v časech 9:00–17:00.

Ceny vstupenek jsou následující:

  • 240 EGP – dospělí
  • 120 EGP – studenti s ISIC kartou

Vstupenky lze zakoupit na místě v hotovosti i kartou nebo online na oficiálním webu muzea.

Jak se k muzeu dostat?

Národní muzeum egyptské civilizace najdete na jihu Káhiry v historické lokalitě Fustat. Jediným relevantním způsobem dopravy je taxík. Z centrálního náměstí Tahrir zaplatíte za jízdu Uberem okolo 70 EGP, klasický taxík pravděpodobně neusmlouváte pod 100 EGP.

Chystáš se do Káhiry?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.