Zpět na seznam míst co vidět v Tiraně
Velký park

Velký park

Za horkých letních dní nebo prostě až budete unavení rušným městským cvrkotem, vypravte se k přehradě v jižní části Tirany, okolo které se rozprostírá Velký tiranský park, jinak také zvaný Parku i Madh Kodrat e Liqenit, tedy "Park kopců a jezer".

V parku se projdete po několika kilometrech krásných upravených stezek, které jsou ideální jak pro pěší, tak pro běžce, pro něž jsou vytvořené pásy s měkkým přírodním podložím.

Podél jezera i v ostatních částech parku jsou rozmístěny desítky laviček a u přehrady i mnoho restaurací a kaváren.

Ve střední části parku můžete navštívit kostelík sv. Prokopa a pokud náhodou vychytáte večer, kdy se bude konat koncert, divadelní představení či jiná akce, lze navštívit i Amfiteátr, novodobé divadlo pod otevřeným nebem.

Zoo Tirana

Na úplném jižním okraji parku se rozkládá hlavní tiranská zoologická zahrada. Rozlohou patří k těm nejmenším z evropských hlavních měst a návštěva vám nemusí zabrat ani hodinku.

Vstup stojí 300 ALL a oficiální informace (pouze v albánštině) najdete na webu: aprtirana.al

Jak se do parku dostat?

Z centra se do Velkého parku dostanete příjemnou procházkou ulicemi krytými před sluncem alejemi stromů. Zabloudit nelze. Stačí kteroukoliv z ulic z centra vyrazit na jih. Park je tak rozlehlý, že se k některé jeho části do 20 minut chůze dostanete.

Ze Skanderbegova náměstí se k parku i zoo dostanete i autobusem linky L.2, který jezdí každých 10-15 minut.

  • Naviguj: 41.3136, 19.8201

Další místa v Tiraně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu