Stále častěji se ptáte, do kterých zemí lze cestovat bez nutnosti negativního testu a dalších omezení. Kromě přehledné mapy světa pro cestovatele jsme pro vás připravili i seznam států, kam můžete vyrazit na dovolenou. Výpis jsme rozdělili na země, do kterých lze cestovat úplně bez testu a země, do kterých lze vyrazit pouze s negativním PCR-testem.

Podívejte se také na nový seznam zemí, kam lze cestovat bez omezení, pokud jste již očkováni nebo jste prodělali onemocnění Covid-19. Detailní podmínky pro návrat zpět do Česka najdete v článku Pravidla pro návrat do České republiky.

Počítejte s nutností opětovného testování při návratu do České republiky prozatím z naprosté většiny zemí světa.

🟩 = Není potřeba negativní test na koronavirus

🟧 = Při návratu do ČR se musí absolvovat ještě v místě dovolené antigenní (max. 24 hodin starý) nebo PCR test (max. 72 hodin starý). Po návratu již bez omezení

🟥 = Při návratu do ČR se musí absolvovat ještě v místě dovolené antigenní (max. 24 hodin starý) nebo PCR test (max. 72 hodin starý). Nejpozději 5. den po návratu do ČR nutný PCR test, do doby výsledku nutná izolace

⬛ = Při návratu do ČR se musí absolvovat ještě v místě dovolené pouze PCR test (max. 72 hodin starý). Nejpozději 5. den po návratu do ČR nutný PCR test, do doby výsledku nutná izolace. Nejdříve 5. den po návratu do ČR nutný PCR test, do doby výsledku nutná izolace

✈️ = Vyhledejte si letenky v našem vyhledávači

Kam můžeme cestovat bez testu

Evropa

• Albánie: cesta tam 🟩, cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Albánie
  • Andorra: cesta tam 🟩, cesta zpět 🟥, pozor na podmínky Francie a Španělska, přes které vede do Andorry jediná cesta, detaily na Koronavirus Andorra
  • Severní Makedonie: cesta tam 🟩, cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Severní Makedonie,

Amerika

Kam můžeme cestovat s negativním testem

Evropa

• Bosna a Hercegovina: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Bosna a Hercegovina
  • Bulharsko, cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus Bulharsko,
  • Černá Hora: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Černá Hora,
  • Francie: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus Francie
  • Chorvatsko: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Chorvatsko,
  • Litva: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus Litva,
  • Malta: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Malta,
  • Polsko: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus Polsko,
  • Portugalsko - Madeira: cesta tam 🟨 (zdarma po příletu nebo z domova 72 hodin), cesta zpět 🟧, detaily na Koronavirus Portugalsko,
  • Portugalsko - Azory: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin + další 5. den pobytu, pokud je delší než týden), cesta zpět 🟧, detaily na Koronavirus Portugalsko,
  • Řecko: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus Řecko,
  • San Marino: cesta tam 🟨 (vstup přímo do San Marina bez omezení, ale jediná cesta vede přes Itálii, kde je třeba mít PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus San Marino,
  • Srbsko: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Srbsko,
  • Španělsko - pevnina: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět  🟥, detaily na Koronavirus Španělsko,
  • Španělsko - Baleáry: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět  🟧, detaily na Koronavirus Španělsko,
  • Španělsko - Kanárské ostrovy: cesta tam 🟨 (stačí levnější antigenní test 72 hodin), cesta zpět 🟥, detaily na Koronavirus Španělsko,
  • Švédsko: cesta tam 🟨 (PCR nebo antigenní test 48 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Švédsko.
  • Turecko: cesta tam 🟨, cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Turecko,

Amerika

• Aruba: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Aruba
  • Bahamy: cesta tam 🟨 (PCR-test 5 dní + zaplacení tzv. Health Visa), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Bahamy
  • Bolívie: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Bolívie
  • Ekvádor: cesta tam 🟨 (PCR-test 10 dní), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Ekvádor,
  • Guatemala: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Guatemala,
  • Honduras: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Honduras,
  • Chile: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Chile,
  • Kolumbie: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Kolumbie,
  • Kuba: cesta tam 🟨 (test po příletu zdarma), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Kuba,
  • Panama: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Panama,
  • Peru: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Peru,

Asie

• Bangladéš: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Bangladéš
  • Kyrgyzstán: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Kyrgyzstán,
  • Maledivy: cesta tam 🟨 (PCR-test 96 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Maledivy,
  • Spojené arabské emiráty - emirát Dubaj: cesta tam 🟨 (PCR-test 96 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus SAE,
  • Tádžikistán: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Tádžikistán
  • Uzbekistán: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Uzbekistán

Afrika

• Egypt: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Egypt,
  • Seychely: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Seychely,
  • Svatý Tomáš a Princův ostrov: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Svatý Tomáš
  • Tunisko: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět ⬛, detaily na Koronavirus Tunisko,

Oceánie

Ostatní země jako jsou Thajsko, Indonésie (Bali), Srí Lanka, USA, Kanada, Japonsko, Filipíny, Velká Británie a další jsou zatím pro turisty zcela uzavřené.

Zdravím. Jak je to s cestou do Norska.?

Dle dnešního emailu od mzv.cz není potřeba na cestu zpět do ČR test co se týče Bulharska. 3.2.2021

• (upraveno 2021-02-03T12:37:10+01:00)

To nechápu. Vidím sice, že se Bulharsko přesunulo do oranžové kategorie, ale i z té musí mít člověk test před cestou zpět. Nové podmínky platí od 5.2., takže dnes ještě opravdu bez testu. Ale od pátku jedině s (pokud se nepojede s CK).

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Právě :D

Avatar uživatele crhy
crhy

Ja bych to videl na pekny chaos. Vzhledem k tomu, ze to ma platit od patku a jedine, co k tomu poradne je, je to vyjadreni ministra plne prikladu a doporuceni, tak asi ani sama vlada poradne nevi, jak to bude. Je mi i lito treba cizincu, co poleti na sluzebku a vubec se o povinnosti testu na vstupu nijak nedozvi, kdyz by uz ted na nej meli jit. To zas bude u pasovky v Ruzyni zmatek nad zmatek:)

Avatar uživatele Mario
Mario

Zmizelo nám tu Bulharsko :-(.

Nevíte někdo momentální situaci Zimbabwe dík

Dobrý den,

neznáte prosím levnější alternativu povinného pojistění do Kostariky? Jejich oficiální stojí skoro 11 dolarů/osoba/den. Prý je možné i nějaké mezinárodní, ale nedaří se mi ho dohledat.

A po návrat stačí karanténa nebo musí být PCR?

Díky

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Koronavirus Albanie (odkaz) neotevre stranku koronavirus albanie.

Aluška

Nevidím nikde Rakousko :-( Je potřeba na tranzit tam vyplňovat nějakej formulář? Do či z Rakouska?

Děkuju za odpověď.

3 dny zpět: na rak. hranicích zastavují každé auto, stačí ale ukázat letenku a pas/OP a bez jakéhokoli formuláře a problémů pustí (i řidiče bez letenky).

Zpátky jsem naposledy na tranzitním dotazníku (je k dispozici na letišti) zaškrtla jen políčko TRANZIT a opět pohoda. Žádné kontroly jízdenek, parkovacích lístků ani ničeho jiného.

Jen doplním - na zpáteční cestě tranzitní dotazník nikdo nevyžaduje, pokud se jedná o tranzit. Stačí občanka a říct, že rovnou z letiště jedu domů. Poslední zkušenost - předevčírem.

Aluška

Děkuju vám všem :-)

Nemáte prosím info ohledně Nikaragui? Nevím zda jsem pochopila správně, že by to snad s testem jít mělo... děkuji

Aruba tam je, ale Curacao nikde nevidím. Znamená to po priletu karantena, nebo staci test. Díky

Kryštof Hájek

Na Curacao stále nutná 14denní karanténa, nelze nahradit testem.

Dobrý den, jednak děkujeme za krásný souhrn a zároveň bych měl jeden dotaz. Letíme na Madeiru, ale cesta zpět je přes Amsterdam. Bude vadit, že nemáme test? Při cestě do ČR povinný není, ale do Nizozemska ano. Pochopitelně bychom neopustili letiště. Děkuji za odpověď. V.

Kryštof Hájek

Dobrý den, tranzit přes letiště v Amsterdamu je možný bez testu.

Prosím co Thajsko? Dle thajské ambasády, je to možné: s negativním testem, po 14denní státní placené karanténě, s vízem a COE certifikátem. Ne že by to všechno mělo smysl podstupovat, ale píš to řeším z pohledu, zda se tam vůbec turista dostane, nebo ne kvůli již uzavřené rezervaci z minulého roku. Oni mi tvrdí, že mi nic nebrání v tom rezervaci uskutečnit. Děkuji.

• (upraveno 2020-12-12T13:34:52+01:00)

Je to pro opravdové srdcaře... Tedy první věc vízum, pak požádat o COE, v rámci kterého musíte mít pojištění a zaplacený ASQ hotel na 15 dnů (jen toto je, pokud najdete ten nejlevnější od 32.000 Kč výše...) Pro turistu nesmysl, mají s tím problém i lidi, co tam mají nemovitosti, byznys, rodiny:-(

Děkuji. Jde o to, že mi nechtějí tu rezervaci pobytu zrušit ani posunout. Je to v březnu, pochybuji, že se něco změní. Je to absurdní. No nic.

Ahoj Pavle, mám zaplacenou rezervaci do Thajska u německé cestovky už od Dubna tohoto roku, a v pátek mi přišlo vyjádření z cestovky,že mám v dalších dnech očekávat oficiální zrušení cesty z důvodů spojenými s Covid 19, a že mi nabídnou Voutscher platný do konce 2021 + 50eur navíc, a když ho nevyčerpám tak mi vrátí celou tálohu zpět, nebo mí vrátí zálohu ihned bez nějakého poplatku za již uskutečněné provozní náklady. Jinak jsou striktní pokyny na stránkách Thajského min. zahraničí.

Ahoj Pavle, myslím že na základě tohoto příspěvku by Ti měli vyhovět...

Jsou prosím informace (např.) o Martiniku a Guadeloupu aktuální vzhledem k cestovním omezením mezi francouzskými regiony? Přikláním se totiž zatím k tomu, že abychom se tam mohli podívat, musíme mít nějaký oprávněný důvod :-/

Oprávněný důvod se vždy najde:

Tisková konference, správní rada, valná hromada, výroční zasedání, investorské fórum, pohřeb, svatba, operační zákrok...

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-12-11T19:19:34+01:00)

Snad jim emigrace z ČR z politických důvodů bude stačit.

Avatar uživatele Jarda
Jarda

Nejdřív bych chtěl ocenit tento počin. Je velmi užitečný, díky za něj. Mám však dva dotazy:

1. Kolumbie - píše se test 48 hodin, ale na Student Agency píší 96 hodin. Který zdroj je správný?

2. Uzbekistán, Tádžikistán, Kyrgizstán - na stránkách MZV je, že je možný vstup s testem 72 hodin

Kryštof Hájek

Aktuálně by opět měl být vstup do Kolumbie bez testu, mění se to bohužel každou chvíli.

Ano, ty -stány upravíme, díky za upozornění.

Avatar uživatele Veronika Škvárová
Veronika Škvárová
  • (upraveno 2020-12-11T00:06:14+01:00)

Zajímalo by mě, zda někdo zkoušel cestovat na Island s potvrzením o prodělaném covidu. Máte někdo osobní zkušenosti, pokud ne s cestou, tak se sháněním potvrzení? Zde jsem našla islandské podmínky, přijde mi, že od obvoďáka jim to nestačí, je to nutné přímo z laboratoře.

Není náhodou Polsko při cestě tam bez testu? Potřeba je přeci jen při návratu do ČR.. ;-)

Dobrý den,

pokud je cesta do mexika, po cestě 2 přestupy, tak také bez testu? Považuje se to jako tranzit?

Děkuji

Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, kde ty přestupy jsou.

Děkuji za odpověď, předpokládám, že s přestupem v USA bude asi problém, že?

danny

Ten teď pro nás možný není.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Musím ocenit tu práci a překvapuje mě, do kolika zemí po nás nechtějí test, ale od nás test po návratu požadují bez ohledu na situaci v dané zemi. V tomhle Česko musí být nejsvatější ze všech, protože cestování je obrovský zdroj nákazy a v posledních týdnech nám to tak pomohlo, že. Snad se postupně objeví nějaké... ehm... zelené možnosti.

Avatar uživatele vignette
vignette

A co Rwanda? Tam by to s testem jít mělo. (I podle vaší mapy.)

Hezký den a prosím Holandsko??

Kryštof Hájek

Stále je "zavřené", všichni z ČR by po příjezdu měli podstoupit 10denní karanténu bez ohledu na to, jestli mají negativní test.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Od 14. 12. do Švýcarska volno.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taky jsem si vsiml, alespon neco pozitivniho...

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Hlavně aby to vydrželo alespoň do konce ledna.

Načíst všechny komentáře

Vlak Regiojet
Vlakem z Prahy do Bruselu a Amsterdamu s Regiojetem
David Eiselt 2021-04-16T18:34:00+02:00 0 komentářů

Úspěchy plynoucí z vlakového spojení do Chorvatska se snaží tuzemský dopravce Regiojet zopakovat i na další evropské lince. V roce 2021 plánuje zahájit přímé vlakové spojení mezi Prahou a belgickým…

Káva na letišti
Flexibilní letenky a rizika spojená s jejich koupí
David Eiselt 2021-04-08T18:48:00+02:00 14 komentářů

Se snahou obnovit zájem o létání za účelem turismu v době zasažené koronavirem přicházejí letecké společnosti s úpravou tarifních podmínek a prakticky plošně se zbavují poplatků za změnu termínu…

Hraniční kontrola
Pravidla pro návrat do České republiky – cestovatelský semafor
Kryštof Hájek 2021-04-04T12:53:00+02:00 28 komentářů

Od 5. února 2021 se zpřísňují podmínky pro cesty do České republiky, a to jak pro české občany, tak pro cizince. Po zásahu Městského soudu v Praze přichází od 5. dubna 2021 drobná korekce, která je…

Cestovní očkování
Kam lze cestovat s očkováním na Covid a po prodělané nemoci
Kryštof Hájek 2021-03-08T20:22:00+01:00 25 komentářů

S pomalu postupujícím očkováním začíná přibývat států, které boří cestovatelské bariéry pro lidi s očkováním proti nemoci Covid-19 a některé dokonce i pro ty, kteří koronavirus prokazatelně prodělali…