Stále častěji se ptáte, do kterých zemí lze cestovat bez nutnosti negativního testu a dalších omezení. Kromě přehledné mapy světa pro cestovatele jsme pro vás připravili i seznam států, kam můžete vyrazit na dovolenou. Výpis jsme rozdělili na země, do kterých lze cestovat úplně bez testu a země, do kterých lze vyrazit pouze s negativním PCR-testem.

Počítejte s nutností opětovného testování při návratu do České republiky prozatím z naprosté většiny zemí světa.

🟩 = Není potřeba negativní test na koronavirus

🟨 = Je potřeba negativní test na koronavirus

✈️ = Vyhledejte si letenky v našem vyhledávači

Kam lze cestovat tam i zpět bez testu

Evropa

Kam můžeme cestovat bez testu

Amerika

Afrika

• Tanzanie (včetně Zanzibaru): cesta tam 🟩, cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Tanzanie,
  • Tunisko: cesta tam 🟩 (pouze pro zájezdy s CK, individuální cestovatelé musí mít PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Tunisko,

Kam můžeme cestovat s negativním testem

Evropa

• Bosna a Hercegovina: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Bosna a Hercegovina
  • Chorvatsko: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Chorvatsko,
  • Itálie: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin, resp. 48 hodin od 10.12.), mezi 21.12. a 6.1. pak bez výjimek karanténa na všechny cestovatele, cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Itálie,
  • Litva: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Litva,
  • Malta: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟩, detaily na Koronavirus Malta,
  • Portugalsko - Madeira: cesta tam 🟨 (zdarma po příletu nebo z domova 72 hodin), cesta zpět 🟩, detaily na Koronavirus Portugalsko,
  • Portugalsko - Azory: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin + další 5. den pobytu, pokud je delší než týden), cesta zpět 🟩, detaily na Koronavirus Portugalsko,
  • Řecko: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟩, detaily na Koronavirus Řecko,
  • San Marino: cesta tam 🟨 (vstup přímo do San Marina bez omezení, ale jediná cesta vede přes Itálii, kde je třeba mít PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus San Marino,
  • Slovensko: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Slovensko,
  • Španělsko - pevnina: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět  🟨, detaily na Koronavirus Španělsko,
  • Španělsko - Baleáry: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět  🟨, detaily na Koronavirus Španělsko,
  • Španělsko - Kanárské ostrovy: cesta tam 🟨 (stačí levnější antigenní test 72 hodin), cesta zpět 🟩, detaily na Koronavirus Španělsko,
  • Turecko: cesta tam 🟨, cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Turecko,

Amerika

• Aruba: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Aruba
  • Bahamy: cesta tam 🟨 (PCR-test 5 dní + zaplacení tzv. Health Visa), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Bahamy
  • Bolívie: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Bolívie
  • Ekvádor: cesta tam 🟨 (PCR-test 10 dní), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Ekvádor,
  • Guadeloupe: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Guadeloupe,
  • Guatemala: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Guatemala,
  • Honduras: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Honduras,
  • Chile: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Chile,
  • Kolumbie: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Kolumbie,
  • Kuba: cesta tam 🟨 (test po příletu zdarma), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Kuba,
  • Martinik: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Martinik,
  • Panama: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Panama,
  • Peru: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Peru,
  • Svatý Martin: cesta tam 🟨 (PCR-test 120 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Svatý Martin,

Asie

• Bangladéš: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Bangladéš
  • Kyrgyzstán: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Kyrgyzstán
  • Maledivy: cesta tam 🟨 (PCR-test 96 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Maledivy,
  • Spojené arabské emiráty - emirát Dubaj: cesta tam 🟨 (PCR-test 96 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus SAE,
  • Uzbekistán: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Uzbekistán

Afrika

• Botswana: cesta tam 🟨 (PCR-test 48 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Botswana,
  • Egypt: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Egypt,
  • Jižní Afrika: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Jižní Afrika,
  • Kapverdy: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Kapverdy,
  • Keňa: cesta tam 🟨 (PCR-test 96 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Keňa,
  • Maroko: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Maroko,
  • Namibie: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin + test 5. den pobytu), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Namibie,
  • Reunion: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Reunion,
  • Svatý Tomáš a Princův ostrov: cesta tam 🟨 (PCR-test 72 hodin), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Svatý Tomáš
  • Zambie: cesta tam 🟨 (PCR-test 14 dní), cesta zpět 🟨, detaily na Koronavirus Zambie,

Oceánie

Ostatní země jako jsou Thajsko, Indonésie (Bali), Srí Lanka, USA, Kanada, Japonsko, Filipíny, Velká Británie a další jsou zatím pro turisty zcela uzavřené.

Nevíte někdo momentální situaci Zimbabwe dík

Dobrý den,

neznáte prosím levnější alternativu povinného pojistění do Kostariky? Jejich oficiální stojí skoro 11 dolarů/osoba/den. Prý je možné i nějaké mezinárodní, ale nedaří se mi ho dohledat.

A po návrat stačí karanténa nebo musí být PCR?

Díky

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Koronavirus Albanie (odkaz) neotevre stranku koronavirus albanie.

Aluška

Nevidím nikde Rakousko :-( Je potřeba na tranzit tam vyplňovat nějakej formulář? Do či z Rakouska?

Děkuju za odpověď.

3 dny zpět: na rak. hranicích zastavují každé auto, stačí ale ukázat letenku a pas/OP a bez jakéhokoli formuláře a problémů pustí (i řidiče bez letenky).

Zpátky jsem naposledy na tranzitním dotazníku (je k dispozici na letišti) zaškrtla jen políčko TRANZIT a opět pohoda. Žádné kontroly jízdenek, parkovacích lístků ani ničeho jiného.

Jen doplním - na zpáteční cestě tranzitní dotazník nikdo nevyžaduje, pokud se jedná o tranzit. Stačí občanka a říct, že rovnou z letiště jedu domů. Poslední zkušenost - předevčírem.

Aluška

Děkuju vám všem :-)

Nemáte prosím info ohledně Nikaragui? Nevím zda jsem pochopila správně, že by to snad s testem jít mělo... děkuji

Aruba tam je, ale Curacao nikde nevidím. Znamená to po priletu karantena, nebo staci test. Díky

Kryštof Hájek

Na Curacao stále nutná 14denní karanténa, nelze nahradit testem.

Dobrý den, jednak děkujeme za krásný souhrn a zároveň bych měl jeden dotaz. Letíme na Madeiru, ale cesta zpět je přes Amsterdam. Bude vadit, že nemáme test? Při cestě do ČR povinný není, ale do Nizozemska ano. Pochopitelně bychom neopustili letiště. Děkuji za odpověď. V.

Kryštof Hájek

Dobrý den, tranzit přes letiště v Amsterdamu je možný bez testu.

Prosím co Thajsko? Dle thajské ambasády, je to možné: s negativním testem, po 14denní státní placené karanténě, s vízem a COE certifikátem. Ne že by to všechno mělo smysl podstupovat, ale píš to řeším z pohledu, zda se tam vůbec turista dostane, nebo ne kvůli již uzavřené rezervaci z minulého roku. Oni mi tvrdí, že mi nic nebrání v tom rezervaci uskutečnit. Děkuji.

• (upraveno 2020-12-12T13:34:52+01:00)

Je to pro opravdové srdcaře... Tedy první věc vízum, pak požádat o COE, v rámci kterého musíte mít pojištění a zaplacený ASQ hotel na 15 dnů (jen toto je, pokud najdete ten nejlevnější od 32.000 Kč výše...) Pro turistu nesmysl, mají s tím problém i lidi, co tam mají nemovitosti, byznys, rodiny:-(

Děkuji. Jde o to, že mi nechtějí tu rezervaci pobytu zrušit ani posunout. Je to v březnu, pochybuji, že se něco změní. Je to absurdní. No nic.

Ahoj Pavle, mám zaplacenou rezervaci do Thajska u německé cestovky už od Dubna tohoto roku, a v pátek mi přišlo vyjádření z cestovky,že mám v dalších dnech očekávat oficiální zrušení cesty z důvodů spojenými s Covid 19, a že mi nabídnou Voutscher platný do konce 2021 + 50eur navíc, a když ho nevyčerpám tak mi vrátí celou tálohu zpět, nebo mí vrátí zálohu ihned bez nějakého poplatku za již uskutečněné provozní náklady. Jinak jsou striktní pokyny na stránkách Thajského min. zahraničí.

Ahoj Pavle, myslím že na základě tohoto příspěvku by Ti měli vyhovět...

Jsou prosím informace (např.) o Martiniku a Guadeloupu aktuální vzhledem k cestovním omezením mezi francouzskými regiony? Přikláním se totiž zatím k tomu, že abychom se tam mohli podívat, musíme mít nějaký oprávněný důvod :-/

Oprávněný důvod se vždy najde:

Tisková konference, správní rada, valná hromada, výroční zasedání, investorské fórum, pohřeb, svatba, operační zákrok...

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-12-11T19:19:34+01:00)

Snad jim emigrace z ČR z politických důvodů bude stačit.

Avatar uživatele Jarda
Jarda
  • Přidal se před měs
  • Napsal 1 komentář

Nejdřív bych chtěl ocenit tento počin. Je velmi užitečný, díky za něj. Mám však dva dotazy:

1. Kolumbie - píše se test 48 hodin, ale na Student Agency píší 96 hodin. Který zdroj je správný?

2. Uzbekistán, Tádžikistán, Kyrgizstán - na stránkách MZV je, že je možný vstup s testem 72 hodin

Kryštof Hájek

Aktuálně by opět měl být vstup do Kolumbie bez testu, mění se to bohužel každou chvíli.

Ano, ty -stány upravíme, díky za upozornění.

Avatar uživatele Veronika Škvárová
Veronika Škvárová
  • (upraveno 2020-12-11T00:06:14+01:00)

Zajímalo by mě, zda někdo zkoušel cestovat na Island s potvrzením o prodělaném covidu. Máte někdo osobní zkušenosti, pokud ne s cestou, tak se sháněním potvrzení? Zde jsem našla islandské podmínky, přijde mi, že od obvoďáka jim to nestačí, je to nutné přímo z laboratoře.

Není náhodou Polsko při cestě tam bez testu? Potřeba je přeci jen při návratu do ČR.. ;-)

Dobrý den,

pokud je cesta do mexika, po cestě 2 přestupy, tak také bez testu? Považuje se to jako tranzit?

Děkuji

Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, kde ty přestupy jsou.

Děkuji za odpověď, předpokládám, že s přestupem v USA bude asi problém, že?

danny

Ten teď pro nás možný není.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Musím ocenit tu práci a překvapuje mě, do kolika zemí po nás nechtějí test, ale od nás test po návratu požadují bez ohledu na situaci v dané zemi. V tomhle Česko musí být nejsvatější ze všech, protože cestování je obrovský zdroj nákazy a v posledních týdnech nám to tak pomohlo, že. Snad se postupně objeví nějaké... ehm... zelené možnosti.

Avatar uživatele vignette
vignette

A co Rwanda? Tam by to s testem jít mělo. (I podle vaší mapy.)

Hezký den a prosím Holandsko??

Kryštof Hájek

Stále je "zavřené", všichni z ČR by po příjezdu měli podstoupit 10denní karanténu bez ohledu na to, jestli mají negativní test.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Od 14. 12. do Švýcarska volno.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taky jsem si vsiml, alespon neco pozitivniho...

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Hlavně aby to vydrželo alespoň do konce ledna.

Zdravim, nevite jak je to s odlety z Vidne? Da se autem dorazit na letiste a nasledne odletet? Diky moc.

Kryštof Hájek

Ano, to se počítá jako tranzit, takže je možné bez testu.

• (upraveno 2020-12-07T15:45:09+01:00)

Díky za super přehled!

Dobrý, nějak vám na seznamu zemí chybí Kuba. Jaký to má důvod? Nějaké embargo nařízené západem?

Lubomíre, za tohle jasně můžou mimozemšťani.

Kryštof Hájek

Já tam teda Kubu vidím už od začátku :)

Načíst všechny komentáře

Prskavky
Rok 2020 z pohledu cestovního ruchu a Pour Féliciter 2021
David Eiselt 2020-12-31T11:42:00+01:00 4 komentáře

Ani tento den nemohu vynechat shrnutí uplynulého roku tak, jak to dělám už 8 let od samotného začátku cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Pravdou však je, že by se dal shrnout do jedné…

Seznam zemí, kam se může cestovat bez testu a omezení
Kryštof Hájek 2020-12-06T19:07:00+01:00 51 komentářů

Kde se nechat otestovat na koronavirus
Kde se nechat testovat na koronavirus před cestou?
David Eiselt 2020-08-16T15:26:00+02:00 30 komentářů

Chystáte se na dovolenou do zahraničí, ale cílová destinace vyžaduje negativní test na nemoc Covid-19? Poradíme vám, kde se můžete nechat otestovat, řekneme, kolik testy stojí i co od nich čekat. …

Glamping
Glamping v Česku a 19 tipů na ta nejvíc okouzlující místa
David Eiselt 2020-05-13T19:56:00+02:00 19 komentářů

Toužíte po dobrodružství, klidu, noční obloze a hluku, který se skládá z šumu stromů a zpěvu ptáků? Vezměte stan a vyrazte do přírody. Že byste rádi k tomu všemu přidali alespoň kousek moderna v…