Seznam zemí, kam můžeme cestovat bez testu a očkování

2022-02-14T10:40:00+01:00

Všichni netrpělivě vyhlížíme den, kdy se alespoň v rámci cestování vše se vrátí do normálu, jako tomu bylo před objevením nemoci Covid-19. V roce 2022 už vše vypadá nadějně a jednotky států otevírají své hranice světu tak, jak jsme na to byli zvyklí.

Pokud se chystáte na dovolenou a chcete se vyhnout povinnému očkování, testování nebo snad i karanténě, přinášíme vám seznam států, kam můžeme cestovat kompletně bez omezeních spjatých s koronavirem.

Kam můžeme cestovat bez očkování i testu

Zatímco očkovaní mají otevřené hranice do mnoha států v Evropě i po celém světě, země otevřené i pro osoby bez očkování a bez testů zatím napočítáme na prstech jedné ruky. Jsou to:

Evropa

Amerika

Asie

Seznam států, kam lze cestovat jako dříve před koronavirem, je aktualizován ke dni 1.6.2022.

Pokud vám nevadí test při odletu, seznam států se značně rozšíří. Vyhledejte si danou destinaci v našem průvodci, kde najdete i detailní podmínky vstupu.

Restrikce cestou zpět

Výše uvedený seznam říká, kam lze cestovat bez omezení. Stejné benevolentní podmínky ale už nemusí platit při cestě zpět do České republiky.

Pokud nejste očkovaní, bude vás čekat při návratu ze zahraničí minimálně jeden negativní test na Covid.

Návraty se řídí dle platného nařízení České vlády a píšeme o nich v dalším článku zde – cestovatelský semafor.

naposledy aktualizováno 02. 06. 2022

A možná i občanku;-)

petr.necesany

Platební kartu nebo eura

honza1

Do Nemecka je stale potreba test pri vstupu. V pripade prujezdu Nemeckem autobusem (nezustavam v Nemecku, ani nevystupuji) je take podle vseho nutny test ? Nemohu to nikde najit.

V Německu jsem byl letos dvakrát a taky v transitu, vlakem a letecky. Autority test nezajímal. Spokojily se s očkováním, a to kvůli letům do země Kohouta z Barcelos a do země Ostrovů Zeleného mysu.

Šárka

Basilej v květnu 😂 jsem z toho jelen, je to Svycarsko Jakoze Ok, ale letiste je ve Francii, řídím se tedy Francii i když tam nevlezu? 😂🤔😅

Avatar uživatele mxp
mxp

Important travel information linked to the binational status of EuroAirport

Passengers with Swiss citizenship or a residence permit for Switzerland are subject to Swiss regulations. All other passengers – including tourist travellers and German residents – must comply with French regulations.

Avatar uživatele mxp
mxp

Pochybuju ale, že by u výlezu do Švýcarska někdo něco kontroloval.

Tereza

Byla jsem před týdnem a na letišti, které je na francouzském území, nikdo nic nechtěl, ani při přejezdu do Švýcarska a Basileje :) A to jsem si raději vyplnovala ten locator Form pro Francii a nebyl potřeba

Je to dobrý. Už nestíháme aktualizovat ani zelené státy bez restrikcí... :)

Piratice

🎩 dolů pro toho, kdo tady pravdivé, aktuální informace bude umět přes sezónu uhlídat.👍

A taky jak si kdo vysvětluje formulaci “očkování” - 💉💉 ? nebo 💉💉💉 ? nebo 💉💉💉💉........? 👎

Naštéstí už v tévé hlásili, že covid končí a začínají alergie, tak sláva👍, aspoň že nám zůstaly ty 😷😷😍

🤣

Snad ty podmínky do začátku léta odstraní, ale ani aktuální rozvolnění neočkovaným bez aktuálního prodělání a těm, co vyprší 270 dní od něj, zatím návrat do ČR moc neusnadňuje. Není to náhodou v rozporu s tím, co už dřív rozhodly soudy? Teď už pro podmínky pro návrat není důvod teprve.

Všichni doufáme, že konečně přijde jedna a zásadní změna. Protože už mi hrabe z toho, jak upravím semafor a oni ho večer zase zruší...

Veronika

Dobrý den, na mobilu v Chrome se mi nezobrazují značky/barvy restrikcí, vidím jen černou a jinak prázdné čtverečky :(

Kateřina

Dobrý den, zdá se mi to nebo nevidím na žádném seznamu Francii? Děkuji. KP

Kryštof Hájek

Dobrý den, Francie je v seznamu "Odkud se můžeme vracet jen s antigenním testem po návratu", detaily viz zde: https://www.cestujlevne.com/pruv...oronavirus

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Kterýžto pořídíte v lékárnách za 25,5 eurochechtátů. A dělají to poctivě, ne jako u nás šimrání dole. Pěkně až do hlavy :-))

Marta

Dobrý den,

vypadá to, že podmínky pro Lotyšsko nejsou na vašich stránkách aktualizované. I když možná to není aktualizované ani na stránkách Ministerstva, já už se v tom nevyznám... opustili od 10 karantény. Tedy doufám

Martin Vícha

To neplatí (karanténa), pokud jsme pro Lotyše země „s nízkým rizikem nákazy“, což splňujeme od 19.6. Ale může se to vždy změnit...

František

Kam můžeme cestovat bez omezení obousměrně

Španělsko - Baleárské ostrovy: cesta tam 🟩, cesta zpět 🟩

Kam můžeme cestovat bez testu

Chorvatsko: cesta tam 🟩, cesta zpět 🟧

Kypr: cesta tam 🟩, cesta zpět 🟧

Španělsko - pevnina 🟩: cesta tam, cesta zpět 🟥

Španělsko - Kanárské ostrovy: cesta tam 🟩, cesta zpět 🟧

Lucembursko: cesta tam po zemi 🟩, letadlem 🟧, cesta zpět 🟧

Odkud se můžeme vracet bez testu

Srbsko: cesta tam 🟨 (PCR test 72 hodin), cesta zpět 🟩

Itálie: cesta tam 🟨 (antigenní nebo PCR test 48 hodin), cesta zpět 🟩

Kam můžeme cestovat s negativním testem

Andorra: cesta zpět 🟧

Monako: cesta tam 🟨 (PCR test 72 hodin), cesta zpět 🟧

Martin

Dobrý den

rád bych se optal zda je možné v této současnosti jezdit na Ukrajnu, přeci je jenom tento článek 6 měsíců starý a dneska to je všechno jiný.

Článek je relativně často aktualiuován a nejnovější informace obvykle někdo napíše do komentáře (např. teď vstup s očkováním). Aktuální info pro vstup na Ukrajinu zde: https://visitukraine.today/ informace k návratu zde: https://koronavirus.mzcr.cz/sezn...ka-nakazy/

František

Již jsou možné cesty bez testu/karantény ze sousedních zemí, pokud pobyt nepřesáhl 24 hodin (dosud to bylo 12 hodin).

lma

Přemýšlím ,že bych zítra vyrazil na otočku do rakouského Lince - vlakem z ČB.

Moc se mi nechce vyplňovat ten nesmysl přes net....to ani nemůžou nějak zjistit při případné kontrole jestli to mám vyplněné nebo jo ?   respektive jel teď někdo v poslední době do Rakouska vlakem ? Nějaké kontroly ?

Lucie _B

Jela jsem v pondělí z Vídně do Prahy a kontroly žádné.

František

"Německo (pouze krátké cesty do 12 hodin): cesta tam 🟩, cesta zpět 🟥 detaily na Koronavirus Německo."

Opět chyba, v případě cest do 12 hodin jsou cesty bez testů či karantény, takže ne 🟥, ale 🟩.

František

(Mluvím o cestě zpět; na cestě tam (tj. do Německa) lze bez testu dokonce na 24 hodin.)

Petra

Dobrý den,

Od rána se nemohu dovolat na mzcr, kvůli Německu.

Ve vašem přehledu také nevidím podmínky vstupu.

Prosím o aktuální info.

Předem děkuji

Řičanková

František

V první kategorii Kam můžeme cestovat bez testu - Evropa by mělo být zařazeno také Lucembursko: cesta tam po zemi 🟩, letadlem 🟧.

Martina Šedivá

A jak je to prosím s testem do Velké Británíe, Já již mám certifikát, děti 9 let. Díky moc za info.

Jan Pirič

U vysvětlení tmavě červené barvy máte dvě věty, které si odporují, platná je jen ta druhá:

Nejpozději 5. den po návratu do ČR nutný PCR test, do doby výsledku nutná izolace.

Nejdříve 5. den po návratu do ČR nutný PCR test, do doby výsledku nutná izolace

Moc prosím o aktualizaci seznamu. Díky. :)

Pavla

Dobrý den,

stačí pro vstup do Rakouska ukončené očkování proti Covid 19? (Měsíc od druhé dávky...). Nebo je potřeba doložení negativního testu?

Díky za odpověď.

Kryštof Hájek

Dobrý den, je potřeba negativní test a navíc povinná 14denní karanténa, pokud nesplňujete nějakou výjimku z karantény (pracovní cesta, humanitární cesta apod.)

Lucie _B

Od 19. května stačí mít potvrzení o očkování.

Načíst všechny komentáře